ارومیه- ایرنا- پوستر سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی که قرار است از ششم تا هشتم ماه جاری در ارومیه برگزار شود، از سوی دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پوستر سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی منتشر شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

دبیر سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این پوستر که توسط حمیدرضا حمزه پور هنرمند ارومیه ای طراحی شده، از سوی دبیرخانه سی امین جشنواره تئاتر استانی انتشار یافته است.
محمد کاظمی افزود: حمزه پور گرافیست 27 ساله ارومیه ای است که از سال 1388 به طراحی پوستر و فعالیت های گرافیکی می پردازد.
به گزارش ایرنا پوستر نوعی اعلان خبری برای بیان رویدادها در موضوعات مختلف است و در هر اندازه و شکل وظیفه انتقال اطلاعات را در کوتاه ترین زمان برعهده دارد؛ طراحی پوستر با ایده پردازی طراح آغاز می شود و تا تصاویر، فرم ها، رنگ و خط ها در آن ادامه می یابد.
اولین پوسترها برروی چوب طراحی می شدند و تاریخ شروع و ابداع پوستر به اواخر قرن نوزده میلادی در انگلستان باز می گردد؛ پوستر نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانی آربی آوانسیان که بهمن سال 1351 توسط «فریدون آو» طراحی شد از قدیمی ترین فعالیت های هنرمندان گرافیست در حوزه طراحی پوستر در کشور است.
فراخواندن و برانگیزاننده حس کنجکاوی، همراه بودن با تِم و متن رویداد، جدید و هنرمندانه بودن از جمله عناصر مهم در طراحی پوستر تئاتر به شمار می رود.
سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در بخش های رقابتی و غیر رقابتی از ششم تا هشتم شهریور سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه و تماشاخانه چی چست این شهر برگزار می شود.
'کریم آقا'، 'مجلس خستو شدن حملط'، 'ترانه ها تلخ تارا' و 'عاشقانه هایم را باد برده' از ارومیه به این جشنواره راه یافته اند که محمد خیرخواه، 'مرتضی نورپور و پیمان سلیمانی'، وحید حصاری و پدرام رحمانی به ترتیب کارگردانان این نمایش های صحنه ای هستند.
نمایش های 'عروسک' به کارگردانی علی قبچاق از نقده، 'نارین' به کارگردانی امید پیرو اسلام از مهاباد، 'ساری گلین و دلی عاشیق' به کارگردانی هوشنگ بابایی از میاندوآب و 'مرگ به روش نهنگ ها' به کارگردانی حجت الله قاسم نژاد از تکاب در این جشنواره شرکت می کند.
7129/2093
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار