به گزارش ایسنا، سید محمد مجتبی حسینی در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، اظهار کرد: امروزه باید به هویت یکپارچه بهتر از هر زمان دیگری، توجه کنیم و بدانیم برای به امروز رسیدن، همه با هم از چه راه طولانی گذر کردیم. وی تاکید کرد: سرمایه سترگ انسانی ایران همواره چراغ روشنایی برای فردای ایران است، کافی است برای پی بردن به این موضوع به دستاوردهای چهار دهه گذشته نگاه و به نتیجه...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

استعداد هنری جوانان ایرانی هویداست

خبرگزاری دانشجویان ایران : معاون هنری وزیر ارشاد:

به گزارش ایسنا، سید محمد مجتبی حسینی در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، اظهار کرد: امروزه باید به هویت یکپارچه بهتر از هر زمان دیگری، توجه کنیم و بدانیم برای به امروز رسیدن، همه با هم از چه راه طولانی گذر کردیم.

وی تاکید کرد: سرمایه سترگ انسانی ایران همواره چراغ روشنایی برای فردای ایران است، کافی است برای پی بردن به این موضوع به دستاوردهای چهار دهه گذشته نگاه و به نتیجه شگفت‌انگیز آن پی ببریم.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره هنرهای تجسمی امتیاز ویژه‌ای در مقایسه با سایر جشنواره‌ها دارد و آن قرعه برندگی در فال شرکت‌کنندگان است.

بر اساس این گزارش، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوان که با حضور ۱۰۰ نفر از ٢٤ استان در تبریز برگزار شده بود، عصر روز گذشته در تبریز به کار خود پایان داد.

در این جشنواره ٨٧٨ نفر با ٣٩٨٢ اثر ثبت نام کرده بودند و از ٣١ استان کشور ١٢٣ نفر از تهران، ٩٠ نفر از اصفهان، ٨٦ نفر از آذربایجان‌شرقی، ٧٢ نفر از از فارس و ٥٩ نفر از خراسان رضوی بیشترین شرکت‌کنندگان را داشتند.

در بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ٥٤٤ نفر از شرکت‌کنندگان زن و ٣٣٤ نفر مرد بودند که حضور زنان در جشنواره بیشتر بوده و حدود ٦٢ درصد شرکت‌کنندگان را تشکیل داده بودند.

همچنین از بین آثار رسیده پس از بررسی هیات داوران، ١١ نفر در رشته پوستر، ۱۰ نفر در رشته‌ تصویرسازی، ۱۰ نفر در رشته خوشنویسی، ۱۴ نفر در رشته طراحی، ۱۶ نفر در رشته عکاسی، ۹ نفر در رشته کاریکاتور، ۱۰ نفر در رشته مجسمه‌سازی، ۱۲ نفر در رشته نقاشی و  ۸ نفر در رشته نگارگری در کارگاه‌های جشنواره حضور یافتند.

جشنواره یاد شده همزمان با رویداد تبریز ٢٠١٨ از بیست و ششم تا سی‌ام مرداد ماه جاری در تبریز برگزار شد.

آیین افتتاح این جشنواره با گلباران مزار استاد شهریار در مقبره الشعرای تبریز آغاز شد و کارگاه‌های آن با حضور اساتید هنرهای تجسمی در هنرستان میرک تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار