ارومیه- ایرنا- رییس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی گفت: فیلم 'در کنار من' به نویسندگی و کارگردانی زانیار محمدی نکو از این استان به جشنواره ریتی سبینا / Rieti E Sabina/ ایتالیا راه پیدا کرد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

فیلم 'در کنار من' به جشنواره ایتالیا راه یافت

خبرگزاری جمهوری اسلامی

احسان مهدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اثر 6 دقیقه ای با هدف جذب گردشگران از گوشه و کنار جهان، روستای 'داش بند' بین شهرستان های میاندوآب و بوکان را معرفی کرده است.
وی اضافه کرد: تیمور قادری تصویربردار، محمدرضا میناپور صداگذار، هاوار رحیمی صدابردار و فرشاد قربانی دستیار تصویر این مستند کوتاه است.
وی ادامه داد: جشنواره ریتی سبینا / Rieti E Sabina/ ایتالیا 20 تا 22 سپتامبر 2018 میلادی برابر با 29 تا 31 شهریور سال جاری برگزار می شود.
به گزارش ایرنا این مستند پیش از این در جشنواره ی بین المللی CSFF آمریکا و همچنین جشنوارە لوکانیای/ Lucania/ ایتالیا برندە جایزە بهترین فیلم مستند خارجی شدە و جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره بین المللی جوانان فیلادلفیای /Philadelphia/ آمریکا را از آن خود کرده است.
زانیار محمدی نکو متولد 1372 در بوکان و کارشناس و دبیر تربیت بدنی است؛ وی با فیلم کوتاه 'شبیه یک زنده' در سال 1392 فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد و پس از آن مستند 'در کنار من' و فیلم کوتاە داستانی 'خاطرات گِلی من' را با مشارکت انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی تولید کرد.
انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی 25 جایزه را در سال های 1394 و 1395 در بیش از 70 جشنواره بین المللی فیلم و عکس برای این استان به ارمغان آورده است؛ این انجمن در شهرستان های ارومیه و مهاباد دارای دفتر بوده و یک نمایندگی آن در بوکان دایر است.
حضور و درخشش فیلم های کوتاه انجمن سینمای جوانان این استان در بیش از 15 جشنواره ملی و بین المللی طی سال 1396 بالندگی روزافزون هنر هفتم را در این استان به تصویر کشید.
آموزش و تولید فیلم های کوتاه هنرجویی و حرفه ای، عکاسی و نمایش فیلم های تاثیرگذار در طول سال از فعالیت های مهم انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی است.
7129/2093
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار