۸ نمایش در بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان که در شهرستان قروه در حال برگزاری است، به صحنه می‌روند
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

۸ نمایش در جشنواره تئاتر کردستان به صحنه می‌روند

خبرگزاری تسنیم

15797109 کد خبر
03 شهريور تاریخ
 1811326 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر کردستان در راستای ارتقاء، تشویق و ترویج اجرای عمومی آثار نمایشی در استان و با تاکید بر تولید نمایش‌هایی با مضامین انسانی و فاخر از دیروز در این شهر آغاز و تا پنجم شهریورماه نیز ادامه دارد.

بعد از اعلام فراخوان بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان، 14 اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از بازبینی توسط هیئت بازبین، 8 اثر به بخش مسابقه راه پیدا کرد و در طول زمان برگزاری به صحنه می‌روند.

نمایش‌های «آقا لیلا» به کارگردانی بهزاد فرمانی از قروه، «استرالیا» به کارگردانی کامران جباری از بیجار، «باغ آرزوها» به کارگردانی محمد امین کهنه‌پوشی از مریوان امروز سوم شهریور در بخش رقابتی در پلاتو ارشاد و سالن آمفی تئاتر مجتمع فردوسی قروه به روی صحنه می‌روند.

سرباز شال بلند به نویسندگی و کارگردانی علیرضا حنیفی در بخش ویژه در دو سانس و در ساعت‌های 19 و 20 روز شنبه سوم شهریور در پلاتو پیدا کانون شهید مطهری قروه اجرای عمومی می‌شود.

نمایش‌های «بالستیک زخم» به کارگردانی شعیب مکتب داری و نیما ایمانزاده، «9» به کارگردانی افشین خدری و «گور به گور» به کارگردانی زهرا محمدی از شهرستان سنندج و نمایش «کافه سایه» به کارگردانی محمد صمدی از قروه و «آژاکس» به کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان نیز همزمان با روز یکشنبه چهارم شهریور با هم به رقابت می‌پردازند.

گفتنی است؛ نمایش گاری به نویسندگی و کارگردانی کیومرث شیروانی از شهرستان قروه در بخش جنبی این جشنواره  بعد از مراسم افتتاحیه در سالن آمفی تئاتر کانون شهید مطهری این شهرستان اجرای عمومی شد و جلسات نقد و بررسی آثار نیز، پس از اجرای هر نمایش در سالن آمفی تئاتر کانون شهید مطهری برگزار می‌شود.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار