سنندج - ایرنا - بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان در شهرستان قروه آغاز به کار کرد و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان در قروه آغاز شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جشنواره از روز شنبه و به مدت چهار روز در شهرستان قروه و با حضور گروه های مختلف هنری برگزار می شود.
دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش رقابتی بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان با حضور هشت گروه نمایشی و 2 گروه در بخش ویژه و جنبی در سالن آمفی تئاتر مجتمع فردوسی قروه برگزار می شود.
یونس صحرارو افزود: بعد از اعلام فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان 14 اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از بازبینی توسط هیات بازبین از این تعداد هشت اثر به بخش مسابقه راه یافت.
وی اضافه کرد: نمایش های «آقا لیلا» به کارگردانی بهزاد فرمانی از قروه، «استرالیا» به کارگردانی کامران جباری از بیجار، «باغ آرزوها» به کارگردانی محمد امین کهنه پوشی از مریوان امروز سوم شهریور در بخش رقابتی در پلاتو ارشاد و سالن آمفی تئاتر مجتمع فردوسی قروه به روی صحنه می روند.
صحرارو گفت: «سرباز شال بلند» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا حنیفی در بخش ویژه نیز در 2 سانس و در ساعت های 19 و 20 روز شنبه سوم شهریور در پلاتو کانون شهید مطهری قروه اجرای عمومی می شود.
وی افزود: نمایش‌های «بالستیک زخم» به کارگردانی شعیب مکتب داری و نیما ایمانزاده، «9» به کارگردانی افشین خدری، «گور به گور» به کارگردانی زهرا محمدی از شهرستان سنندج، نمایش «کافه سایه» به کارگردانی محمد صمدی از قروه و «آژاکس» به کارگردانی فاتح باد پروا از مریوان نیز روز یکشنبه چهارم شهریور با هم به رقابت می پردازند.
دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان اظهار داشت: نمایش «گاری» به نویسندگی و کارگردانی کیومرث شیروانی از شهرستان قروه در بخش جنبی این جشنواره بعد از مراسم افتتاحیه در سالن آمفی تئاتر کانون شهید مطهری این شهرستان اجرای عمومی شد.
وی افزود: جلسات نقد و بررسی آثار نیز بعد از اجرای هر نمایش در سالن آمفی تئاتر کانون شهید مطهری برگزار می ‌شود.
بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان از سوم تا پنجم شهریور در شهرستان قروه با اجرای نمایش های منتخب در حال برگزاری است.
6108/ 3020
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار