مهرزاد محصص مستشاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شورای سیاست‌گذاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی زیرمجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. دبیرخانه پنجمین دوسالانه به‌ صورت دائمی در انجمن خوشنویسان قزوین فعال است و ما از سال گذشته مقدمات کار را آغاز کردیم؛ ابتدا شورای سیاست‌گذاری دوسالانه به دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با حضور اساتید انجمن خوشنویسان ایران از جمله استادان امیرخانی،...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نمایش ۲۰۰ اثر در پنجمین دوسالانه خوشنویسی

خبرگزاری دانشجویان ایران

مهرزاد محصص مستشاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شورای سیاست‌گذاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی زیرمجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. دبیرخانه پنجمین دوسالانه به‌ صورت دائمی در انجمن خوشنویسان قزوین فعال است و ما از سال گذشته مقدمات کار را آغاز کردیم؛ ابتدا شورای سیاست‌گذاری دوسالانه به دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با حضور اساتید انجمن خوشنویسان ایران از جمله استادان امیرخانی، شیرازی، کابلی، عطارچیان، ملک‌زاده، پیله‌چی، عبدالرضایی، آقاحسینی و بنده تشکیل شد.

رییس انجمن خوشنویسان قزوین ابراز کرد: جلساتی در سال گذشته به همین منظور با حضور استاندار تشکیل شد؛ داوران در رشته‌های نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، ثلث و نسخ مشخص شدند و فراخوان آماده و برای کل کشور ارسال شد و خوشنویسان سراسر کشور تا پایان تیرماه فرصت داشتند که آثار خود را برای دبیرخانه ارسال کنند.

وی اعلام کرد: بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه رسید ابتدا فایل آثار را دریافت کردیم که داروی اولیه توسط اساتید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛ از آثار رسیده ۲۰۰ اثر انتخاب و تأیید شد که وارد دوسالانه و نمایشگاه شدند که در معرض دید عموم قرار داده خواهند شد.

محصص مستشاری تشریح کرد: بخشی از دوسالانه نمایش آثار اساتید است که در کنار نمایشگاه برگزار می‌شود ضمن اینکه این ۲۰۰ اثر داوری مجدد خواهند شد و سپس تعدادی از افراد در هر رشته برای مشق حضوری دعوت می‌شوند که در مشق حضوری داوری و در نهایت نفرات برتر مشخص خواهند شد.

وی عنوان کرد: افتتاحیه پنجمین دوسالانه خوشنویسی با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسؤولان ارشد استانی در سعدالسلطنه برگزار و نمایشگاه آثار هم در مجموعه سعدالسلطنه برپا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، افتتاحیه پنجمین دوسالانه خوشنویسی سوم شهریورماه ساعت ۱۷:۳۰ در مجموعه سعدالسلطنه استان قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار