توانمندی‌های صنایع دستی هنرمندان شهرستان دشتی در بخش‌های عبابافی، چرم‌دوزی، گبه و گلیم، قالی، انواع سبد و حصیر به مناسبت هفته دولت ارائه شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

توانمندی‌های صنایع دستی هنرمندان شهرستان دشتی عرضه شد

خبرگزاری تسنیم

15797964 کد خبر
03 شهريور تاریخ
 1811346 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، عبدالله نادری ظهر امروز در آیین  افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و چرم دوزی در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج باتقدیر از اداره ارشاد دشتی و کارگاه تولید چرم‌دوزی لوک اظهار داشت: هنرهای دستی هنگام با خلقت بشر باتوجه به شرایط طبیعت و به منظور برآورده ساختن احتیاجات انسان‌ها بوجود آمد.

فرماندار دشتی افزود: صنایع دستی هم می‌تواند حالت کارگاهی و هم حالت خانگی داشته باشد و همانند صنایع کوچک قابلیت استقرار در شهر و روستا را دارد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی بدون نیاز به فن آوری پیشرفته بیشتر متکی به تخصص‌های بومی و سنتی است خاطرنشان کرد: قسمت اعظم مواد اولیه مصرفی آن در داخل کشور قابل تهیه است.

فرماندار دشتی تصریح کرد: جای خوشحالی است که جوانی از شهرستان دشتی با ذوق و اندیشه و خلاقیت هنری به تولید آثار صنایع دستی و چرم‌دوزی مبادرت کرده و جامعه نیاز به جوانانی دارد که فرهنگ تولید را احیا می‌کنند.

نادری در بهره برداری از تالار فرهنگ و هنر خورموج گفت: این سالن کمترین هدیه به جامعه هنری شهرستان فرهنگ‌پرور دشتی است.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعتباری در اجرای پروژه‌ها بیان کرد: با وجود کمبود اعتبارات توجه ویژه‌ای به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شده و امید با جذب اعتبارات مشکلات هنرمندان کمتر شود.

معاون اداری مالی اداره کل ارشاد بوشهر نیز بیان کرد: از حمایت و توجه فرماندار دشتی در تخصیص اعتبار به اداره ارشاد دشتی تشکر می‌شود.

اکبر بردستانی افزود: تالار فرهنگ و هنر خورموج با 200 میلیون تومان تجهیز و تعمیر شده است.

جشن موسیقی و نقالی در خورموج

فرماندار دشتی در جشن موسیقی و نقالی در تالار فرهنگ و هنر خورموج به مناسبت گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: هنر تجلی ذوق، فکر و احساس است و هنر برای انسان‌ها در زندگیشان امری حیاتی است.

نادری شهرستان دشتی را در حوزه فرهنگ شاخص دانست و افزود: من در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان مسئولیت داشته‌ام ولی شهرستان دشتی در حوزه فرهنگ شاخص‌ترین شهرستان است.

وی با اشاره به جایگاه نقالی در دشتی خاطرنشان کرد: نقالی هنری حماسی است که به شرح رزم‌ها، اساطیر و پهلوانان باستانی می‌پردازد و توجه خانواده‌ها به این هنر ایرانی قابل تقدیر است.

نادری با بیان اینکه موسیقی در انسان تحول ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: موسیقی در وجود انسان اثر مستقیم به جا می‌گذارد و تشکیل گروه موسیقی کودکان و فعالیت گسترده‌ای که در این عرصه می‌بینیم جای خوشحالی بسیار دارد.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی خورموج نیز  بیان کرد: هنر جوشش درونی هنرمند است که از راه‌های گوناگون به ظهور می‌رسد و تنها حکومت ماندگار هنر است.

ابراهیم شاکری مطلق تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید با حمایتی که از جامعه هنری شهرستان شد و در راس قرار گرفتن یکی از هنرمندان در مجموعه اداره ارشاد دشتی شاهد توفیقات و اتفاقات بی‌نظیری در سطح شهرستان بوده‌ایم.

وی گفت: تنها در فرهنگسرای خورموج تعداد هنرجویان رشد چند صد درصدی داشته و سال گذشته تعداد 26 نفر در مسابقات بین‌المللی و ملی و 56 نفر در مسابقات استانی برای شهرستان افتخار آفرینی کرده‌اند.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار