کارگردان فیلم تنگه ابوقریب گفت: در فیلم تنگه ابوقریب تلاش کردیم روایتی صادقانه از روزگار دفاع مقدس و رشادت‌های مردم و مخصوصاً گردان عمار در آن منطقه ارائه کنیم و امیدواریم تماشاچی بتواند با تماشای این فیلم لحظات سخت آن دوران را درک کند....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تنگه ابوقریب روایتی صادقانه از جنگ است

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بهرام توکلی کارگردان برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم فجر برای فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» درباره میزان تأثیرگذاری فیلم خود بر بدنه سینمای دفاع مقدس گفت: امیدوارم در درجه اول تنگه ابوقریب مخاطب خود را پیدا کند و از سوی مردم مورد قبول واقع شود. البته امیدوارم که این فیلم در ساختار و بدنه سینمای دفاع مقدس تغییراتی ایجاد کند، هرچند سینما بسیار وسیع و گسترده است و سخت است که با یک فیلم بتوان تحولی در این عرصه ایجاد کرد.

وی درباره نگاه مخاطبان به آثار سینمای دفاع مقدس تأکید کرد: من کارگردانم و فیلم خود را می‌سازم و نمی‌دانم چگونه می‌توان باعث ارتباط دورباره مخاطب با سینمای دفاع مقدس شد. از نظر من این اتفاق به برنامه‌ریزی کلان فرهنگی نیازمند است.

کارگردان فیلم «اینجا بدون من» در همین رابطه ادامه داد: در ابتدا باید بدانیم با ساخت یک فیلم راهی باز نمی‌شود و تغییر عمده در سینمای دفاع مقدس در دستان متولیان و مسئولین فرهنگی است.

وی درباره اهداف فیلم «تنگه ابوقریب» در رویایی با مخاطب تأکید کرد: در فیلم تنگه ابوقریب تلاش کردیم روایتی صادقانه از روزگار دفاع مقدس و رشادت‌های مردم و مخصوصاً گردان عمار در آن منطقه ارائه کنیم و امیدواریم تماشاچی بتواند با تماشای این فیلم لحظات سخت آن دوران را درک کند.

کارگردان فیلم «من دیگو مارادونا نیستم» درباره چگونگی رسیدن به واقعیت‌ها در فیلم خود و اسنادی که از آنها الهام گرفته اضافه کرد: آثار مستندی که از دوران دفاع مقدس وجود دارد بهترین منبع ما برای ساخت این اثر سینمایی بود.

وی در همین راستا افزود: برای من از روز اول تنگه ابوقریب تلاش برای واقعی نشان دادن جنگ بود. به نحوی که تماشاچی را وسط میدان جنگ قرار دهیم. شاید فیلم‌های هالیوودی گرته‌هایی در ذهن هر شخص می‌گذارد اما فضای جنگ و دفاع مقدس در ایران از همه جا متفاوت بود زیرا در ایران همه داوطلبانه به میدان می‌روند.

توکلی با اشاره به حضور خود در ژانر سینمای دفاع مقدس و جنگ خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان پرچمدار سینمای دفاع مقدس نیستم و چنین ادعایی هم ندارم. پرچمداران سینمای دفاع مقدس اشخاص دیگری هستند. به عنوان تازه وارد در عرصه سینمای دفاع مقدس امیدوارم اتفاقات خوبی در این گونه از سینما بیفتد.

منبع: میزان

انتهای پیام/4028

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار