زاهدی عنوان کرد: درست زمانی که مفاهیمی را که انسان به زبان عادی نمی توانست بیان کند زبان هنر بوجود آمد و با به وجود آمدن زبان آهنگین هنر، عرفانی ترین هنر بشر، خوشنویسی را به وجود آورد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

خوشنویسی، عرفانی ترین‌هنر بشر

بسیج نیوز : استاندار قزوین اذعان کرد:

15799531 کد خبر
03 شهريور تاریخ
 9050081 منبع
 بسیج نیوز خبرگزاری

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، آئین افتتاح سمفوزیوم هنری استان قزوین و پنجمین دوسالانه جشنواره بین المللی خوشنویسی ایران در سرای سعدالسلطنه با حضور حسینی معاون وزیر و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد.
 
در این مراسم زاهدی بیان کرد: امروز نه تنها روز قزوین و آغاز هفته فرهنگی قزوین است و پنجمین دوسالانه خوشنویسی برگزار می شود بلکه با همکاری شهرداری و شورای اسلامی فعالیتهای فرهنگی متنوعی در قزوین در حال اجرا می باشد. 
 
وی گفت: آنچه بعنوان مهمترین و رایج ترین وسیله ارتباطی انسان مطرح است، زبان می باشد. زبانی که در طول مسیر پیدایش بشر از آواهای بسیار ابتدایی شکل گرفت، رشد کرد و زبان ها و گویش ها و لهجه های مختلفی بین ملتها و اقوام جهان بوجود آمد.
 
استاندار قزوین عنوان کرد: پیدایش و ابداع خط در اصل برای ماندگاری زبان توسط انسان بود و می توان گفت تا زمانی که حرف بشر، حرف روزمرگی و سخن مفاهیم ساده زندگی حیوانی بشر است، زبان محاوره ای قابل استفاده می باشد.
 
زاهدی افزود: اما انسان زمانی که بخواهد حرف دل خود را بزند مفاهیم انسانی و ایمانی و الهی از عشق و سرمایه معنوی انسانی پیش می آید و پای هنر به میان کشیده می شود.
 
زاهدی تصریح کرد: درست زمانی که مفاهیمی را که انسان به زبان عادی نمی توانست بیان کند زبان هنر بوجود آمد و با به وجود آمدن زبان آهنگین هنر، عرفانی ترین هنر بشر را به وجود آورد.
 
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: اولین کاری که انسان در زمینه هنر انجام داد، زبان عادی را تبدیل به نظم و نثر نموده و آن را آهنگین کرد و به همین شکل که زبان آهنگین شد خط نیز آهنگین شد و‌ در این پیچ و تاب، رمانی که نمی توانست از زندان تن رهایی یابد، حرف های خود را از طریق خط و زبان بیان کرد.
 
 زاهدی اضافه کرد: خوشنویسی در میان هنرها، تنها هنری است که بعد از قرنها هرگز به انحراف و ابتذال کشیده نشد و بعنوان عرفانی ترین هنر در میان مردم مورد الهام قرار گرفت.
 
وی تصریح‌کرد: قزوین دیاری است که بزرگان خوشنویسی ایران زمین از آن برخاسته اند و اینک نیز بزرگان خوشنویسی در این استان قلم می زنند و برای مخاطبین خود هنر می آفرینند.
1010/پ30/ب

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار