کمتر از ۲۰ روز تا شروع ماه محرم باقی مانده اما تلویزیون هنوز سریال‌های مناسبتی خود برای این ماه را اعلام نکرده است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

از سریالهای ماه محرم چه خبر؟

هنر نیوس

15799757 کد خبر
03 شهريور تاریخ
 96917 منبع
 هنر نیوس خبرگزاری
به گزارش هنرنیوز ، مناسبت‌های ملی و مذهبی رویدادهایی ثابت در تقویم هستند که رسانه ملی باید با برنامه‌ریزی‌ قبلی نسبت به ساخت و تولید آثار مرتبط با آنها اقدام کند ولی سفارش ساخت سریال‌ها معمولا دیر و شتابزده انجام می‌گیرند و یا آنقدر دیر وارد فرآیند تصویب می‌شود که به تولید نمی‌رسند. امسال هم در حالی که کمتر از ۲۰ روز تا ماه محرم باقی مانده ولی هنوز آثار نمایشی و سریال‌های تلویزیونی برای پخش در این ماه به طور رسمی‌ اعلام نشده است.

البته سریال‌های مختلفی هستند که در مرحله تولید قرار دارند و شاید آنتن از سریال خالی نباشد اما در حال حاضر مجموعه‌ای که به‌طور ویژه برای مناسبت تاسوعا و عاشورا و در تناسب با ایام محرم و صفر در حال ساخت باشد وجود ندارد.

طرح‌ها و فیلمنامه‌هایی هم مثل همیشه وجود دارند که در زمان مناسب وارد پروسه تولید نشده‌اند؛ از جمله آنها سریالی است به نام «دریا نزدیک است» است که فرزین مهدی‌پور تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد و قرار است به زودی کلید بخورد، اما هرچقدر هم این سریال با سرعت کلید بخورد و تولید آن با شتاب انجام شود، قطعا به دهه اول محرم نمی‌رسد.

چند سالی است در کنار سریال‌های «مختارنامه»، «معصومیت از دست رفته»، «شب دهم» و… که هر سال در یکی از شبکه‌های سیما بازپخش می‌شوند یک یا دو سریال مناسبتی جدید هم ساخته می‌شود اما انگار همان سریال‌های قبلی به جدی ترین آثار مناسبتی هر ساله سیما تبدیل شده‌اند و تلویزیون هر بار به پخش این آثار ماندگار بسنده می‌کند و اصراری برای نو کردن ویترین مناسبتی خود با سریال های شاخص جدید ندارد.

تلویزیون این شب‌ها سریال‌های «آرماندو»، «پدر» و «دلدادگان» را در سه شبکه اصلی یک، دو و سه نمایش می‌دهد که سریال‌های «آرماندو» ساخته احسان عبدی‌پور و «پدر» ساخته بهرنگ توفیقی به‌زودی به پایان می‌رسند و «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی که در ۶۰ قسمت تولید شده است فعلا ادامه خواهد داشت. همچنین در شبکه دو بعد از «پدر» مجموعه جدید «بازی نقاب‌ها» به کارگردانی سیروس حسن‌پور روی آنتن می‌رود که داستان آن درباره ترکمن‌هاست.

مهر
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار