کارشناس فوتبال کشورمان گفت: کادرفنی تیم امید در زمان خوبی انتخاب نشد و مربیان فرصت کمی برای انتخاب و شناخت بازیکن داشتند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

افاضلی: تصمیمات ضرب‌الاجلی بزرگترین معضل تیم فوتبال امید بود/ عربستان دست ما را خواند

خبرگزاری تسنیم

15799794 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1811259 منبع

هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره نتایج تیم امید کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 اظهار داشت: مثل همه مسابقاتی که تیم‌های ملی ما شرکت می‌کنند، تکلیف این تیم هم خیلی دیر روشن شد. کادرفنی در زمان خوبی انتخاب نشدند و فرصت کمی برای انتخاب و شناخت بازیکن داشتند. به همین دلیل در یک زمان کوتاه و فشرده اردوی تیم تشکیل شد. بزرگترین معضل تیم امید تصمیمات ضرب‌الاجلی بود.

وی ادامه داد: همه این موارد باعث می‌شود که نه شرایط تیمی مناسبی داشته و نه می‌توانیم از کادرفنی انتظار عملکرد مناسبی داشته باشیم. با همه این مشکلات حضور تیم زیر 21 سال ما در این مسابقات کار درستی بود چون وقتی بازیکنان در تورنمنتی زیر نظر کادر مربیان حضور پیدا می‌کنند، کادرفنی از روحیات و رفتارهای بازیکنان شناخت بهتری پیدا می‌کند و این مسئله در آینده به نفع فوتبال ما خواهد بود. 

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد این موضوع که تیم امید به عمد مقابل میانمار شکست خورد تا در مرحله بعد با کره بازی نکند، گفت: زمانی رسانه‌ها می‌گفتند که تیم آلمان در جام جهانی 86 در یک بازی به عمد باخت که در مراحل بعد مسابقات با قرعه‌ راحت‌تری روبه‌رو شود. در آن مسابقات آلمان تا فینال جام جهانی هم رفت و همه گفتند که چه تصمیم درستی گرفتند و کار آلمانی‌ها با تمجید همه روبه‌رو شد. اینکه بگوییم تصمیم کادرفنی تیم امید درست بوده یا نه خیلی سخت است چون در آن شرایط قرار نداشتیم.

افاضلی افزود: اگر می‌خواستیم این کار را انجام دهیم نباید تصمیم‌مان را رسانه‌ای می‌کردیم و قبل از مسابقه آخرمان در مرحله گروهی در این مورد صحبتی نمی‌کردیم. همین کار ما را عربستان بدون سروصدا انجام داد و در واقع آنها دست ما را خوانده بودند و به ما رودست زدند و موفق هم شدند. 

وی در مورد آینده این تیم گفت: باید به کادرفنی تیم امید فرصت بدهیم تا با شناخت بهتر از بازیکنان و یک برنامه‌ریزی مناسب برای مسابقات مقدماتی المپیک آماده شوند. 

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار