تسنیم نوشت: یک مقام ارشد دولت روسیه روز شنبه در واکنش به سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره انجام هر گونه اقدام «بی‌پروا» در سوریه توسط آمریکا هشدار داد. یک مقام ارشد دولت روسیه روز شنبه به ایالات متحده درباره انجام هر گونه اقدام «بی‌پروا» در سوریه هشدار داد.سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به سخنان جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «ما به آ...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

هشدار روسیه به آمریکا درباره اقدام در سوریه

خبرگزاری تابناک

15799973 کد خبر
04 شهريور تاریخ
  828155 منبع
img

تسنیم نوشت: یک مقام ارشد دولت روسیه روز شنبه در واکنش به سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره انجام هر گونه اقدام «بی‌پروا» در سوریه توسط آمریکا هشدار داد.

یک مقام ارشد دولت روسیه روز شنبه به ایالات متحده درباره انجام هر گونه اقدام «بی‌پروا» در سوریه هشدار داد.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به سخنان جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «ما به آمریکایی‌ها و متحدان آنها درباره انجام هر گونه اقدام بی‌پروا در سوریه هشدار می‌دهیم.»
آژانس خبری «بلومبرگ» به نقل از چهار منبع خبری امروز نوشت، "جان بولتون" مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی در جریان مذاکرات روز پنجشنبه خود با "نیکلای پاتروشیف" دبیر شورای امنیت روسیه هشدار داد که اگر دمشق بار دیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، واشنگتن حاضر است حملات جدیدی به نیروهای دولتی سوریه انجام دهند که بسیار شدیدتر از حمله قبلی خواهد بود.
به گفته منابع خبری این آژانس، دولت آمریکا معتقد است که آنها اطلاعاتی درباره امکان استفاده از سلاح شیمیایی توسط ارتش سوریه در جریان آزادسازی مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح در استان ادلب دارد و واشنگتن حاضر است تا در این صورت، با اقدام نظامی شدیدتری نسبت به دفعه قبل، به این اقدام دمشق پاسخ دهد.
جان بولتون قبل از مذاکره با همتای روسی خود نیز به خبرنگاران گفته بود که آمریکا از نقشه نیروهای دولتی سوریه برای حمله به استان ادلب اطلاع دارد و واشنگتن در صورت استفاده از سلاح شیمیایی توسط دمشق، شدیدا به آن پاسخ خواهد داد.
دو مقام بلندپایه امنیتی آمریکا و روسیه روز پنجشنبه در ژنو رایزنی‌هایی را پیرامون مسائل مهم بین المللی، از جمله درباره سوریه، ایران و همچنین کنترل تسلیحات هسته‌ای انجام دادند.
به گفته دبیر شورای امنیت روسیه، طرفین به خاطر مواضع طرف آمریکایی نتوانستند بیانیه مشترکی را امضاء کنند، چرا که واشنگتن قصد داشت در این سند مسئله «دخالت مسکو در انتخابات آمریکا» را نیز مورد اشاره قرار دهد.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار