سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در فضای شهری فعلی، برای اجرای رویدادهای فرهنگی، مکان‌های مناسبی وجود ندارد، گفت: در جلسات کارشناسی تصمیم گرفتیم تا باغ فردوس را به یک پلازای فرهنگی تبدیل کنیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پیگیری برای تبدیل باغ فردوس به یک پلازای فرهنگی

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی : سخنگوی شورای شهر تهران در گفتگو با آنا خبر داد؛

علی اعطا در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به اقدامات شورای شهر تهران به‌منظور تامین فضای محیطی شاد برای شهروندان، اظهار کرد: در بحث ایجاد فضاهای شهری و انجام اقدامات فرهنگی به‌منظور شادسازی مردم، ما در اول راه هستیم.

وی بابیان اینکه برای پیشرفت این امر، نیاز به هماهنگی‌های بین بخشی زیادی است، گفت:‌ مثلاً در بحث اجرای کنسرت‌های خیابانی، موضوع این‌گونه مطرح شد که شهرداری و شورای شهر نهادهایی هستند که باید این کار را انجام دهند؛ درصورتی‌که به‌واقع ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

سخنگوی شورای شهر تهران با تأکید بر این موضوع که شهرداری می‌تواند فضای اجرای چنین مراسم‌هایی را مهیا کند، افزود: برای اجرای کنسرت در یک فضای باز، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای تأمین استان، پلیس و نهادهای دیگری وجود دارند که باید مجوزهایی را صادر کنند.

اعطا بابیان اینکه شهرداری باید به سمتی حرکت کند که فضاهای آماده‌ای را برای چنین رویدادهایی داشته باشد، اعلام کرد: شورای شهر به‌دقت این موضوع را دنبال می‌کند. مثلاً در جلساتی تصمیم گرفتیم تا محدوده باغ فردوس و موزه سینما را به یک پلازای فرهنگی تبدیل کنیم و کاربری‌هایی نیز در جداره‌ها، طراحی و ایجاد شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر از این فضا تحت عنوان یک پارک استفاده می‌شود؛ اما باید از آن به‌عنوان یک فضای باز برای انجام رویدادهای فرهنگی استفاده شود.

اعطا تأکید کرد: اگر فضاهای این‌چنینی در شهر وجود داشته باشد، ما می‌توانیم رویدادهای فرهنگی چون کنسرت و تعزیه را در آنجا اجرا کنیم.

وی بابیان اینکه در حال حاضر فضایی برای فعالیت‌های جمعی شهر تهران وجود ندارد، گفت: در تاریخ شهرسازی ایران همیشه برای این‌گونه رویدادها فضاهایی در نظر گرفته می‌شد، اما در حال حاضر شهر تهران را تراکم‌های ساختمانی فراگرفته و تنها معابری برای عبور وسایل نقلیه در نظر گرفته‌شده است.

به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یکی از اهداف شورای پنجم توسعه فضاهای عمومی برای رویدادهای این‌چنینی است.

انتهای پیام/4009/4039/

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار