رئیس کمیته داوران گفت: بارها گفته‌ایم داوران دستمزد کمی می‌گیرند و این موضوع را به هیأت رئیسه فوتبال فوتبال اطلاع دادیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

دیوار داوران در فوتبال ایران کوتاه است

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی : رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال:

فریدون اصفهانیان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره اینکه عملکرد داوران جوان در رقابت‌های این فصل لیگ بیشتر نمود بیشتری پیدا کرده، گفت: از چند سال قبل برای آنکه ساختار جدیدی را در خانواده داوران ایجاد کنیم و جایگزین‌های مناسبی برای داورانی که بالاخره روزی عمر قضاوت ورزشی آنها به پایان می‌رسد و بازنشسته می‌شوند،‌ داشته باشیم از داوران جوان براساس توانمندی‌های آنها در رقابت‌های لیگ برتر و دسته اول، دوم و سوم استفاده کردیم.

وی ادامه داد: آهسته آهسته جلو رفتیم و از داوران جوان نسبت به حساسیت رقابت‌ها استفاده کردیم. خوشبختانه هم رشد خوبی را شاهد بودیم و داوران با انگیزه توانستند جایگاه قابل قبولی برای خود ایجاد کنند.

رئیس کمیته داوران خاطرنشان کرد: برنامه‌های خاص و ویژه‌ای برای جامعه داوری داریم که در این راه داوران جوان هم نقش مهمی دارند. نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم که برای ارزیابی عملکرد داوران به ایران آمده بودند از برنامه‌هایی که داشتیم، استقبال کردند و گفتند نظیر برنامه‌های شما را در 16 کشور آسیایی که پیش از این بازدید کرده‌ایم، ندیده بودیم. برنامه‌های ما در راستای خواسته‌های ای‌اف‌سی دنبال می‌شود و می‌توانیم در آینده نمایندگان شایسته‌ای در سطح بین‌المللی داشته باشیم.

وی در خصوص اینکه داوران جوان ایران بیشتر از قشر تحصیلکرده هستند، اظهار کرد: به طور حتم نهضتی که ما شروع کردیم باید در سطح عالی قرار بگیرد. ما افرادی را وارد عرصه داوری کردیم که تحصیلات قابل قبولی داشتند و در مدارج عالی قرار گرفته بودند. آنها باید برای درک مسائل روان‌شناسی ورزشی از لحاظ تحصیلی دانش کافی را کسب کرده باشند. در محیط مسابقه نیاز است که شناحت کافی از بازیکنان و مربیان حاصل شود تا در مدیریت مسابقه ایجاد مشکلی نشود. خوشبختانه داوران هم عملکرد مثبتی داشتند و طبیعی است که به خاطر افت و خیز مسابقه شاهد اشتباه‌های سهوی از سوی آنها باشیم.

اصفهانیان در رابطه با دستمزد داوران بیان کرد: بارها گفتیم دستمزدی که به داوران پرداخت می‌کنیم، پایین و کم است. امکانات و منابع مالی در فوتبال ایران به صورت عادلانه به داوران داده و پرداخت نمی‌شود. شاید دلیل آن کوتاه بودن دیوار داوران است. در این رابطه صحبت‌های زیادی کردیم و نشست‌های متعددی داشتیم. با هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال هم صحبت کردیم و امیدوارم به زودی شاهد رشد مبالغ پرداختی به داوران باشیم.

وی در پایان یادآور شد: ما برخلاف گذشته تقویم یک ساله‌ای را در اختیار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ داده‌ایم. همه برنامه‌ها را بر اساس تقویم مشخص شده از قبل جلو می‌بریم. تمامی کارهای ما روتین شده و با حساب و کتاب در کمیته داوران جلو می‌رود. با اتکا به این تقویم ورزشی در سال جاری هدفمندتر جلو می‌رویم و داوران دیدارهای مختلف را انتخاب می‌کنیم.

انتهای پیام/4048

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار