تهران- ایرنا- کارتونیست افغان یکی از تاثیرگذارترین روش‌های بیان انتقاد در جامعه را کارتون عنوان می‌کند و می‌گوید: تصمیم گرفتم روشی را برای بیان انتقاد انتخاب کنم که هم به میزان بسیار زیادی تاثیرگذار باشد و هم اینکه مردم بتوانند راحت‌تر آن را متوجه شوند....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

هنرمند افغان مشکلات جامعه را با کارتون نقاشی می‌کند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش خبرنگار ایرنا از شبکه خبری یورونیوز، حسین رضایی در گفت‌وگوی رسانه‌ای درباره فعالیت خود به‌عنوان کارتونیست گفت: شش سال پیش نقاشی را شروع کردم و تقریبا یک سال و نیم است که به شکل مستمر کارتون می‌کشم.
این کارتونیست، چندین نمایشگاه‌ در خارج از افغانستان برگزار کرده ولی تاکنون موفق به برگزاری نمایشگاه در داخل کشور خود نشده است.
وی در این باره گفت: دوست دارم در افغانستان نمایشگاه برگزار کنم اما چون کارتون ها بسیار انتقادی است ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوم.
یکی از موضوعاتی که رضایی در کارتون‌های خود به آن پرداخته است، موضوع «صلح» است، او در این رابطه گفت: تقریبا پنج یا شش کار با موضوع صلح دارم و سعی کرده‌ام با یک نگاه انتقادی به فقدان صلح در افغانستان بپردازم و تاثیرات آن بر روی جامعه و زندگی مردم را با یک طنز تلخ نشان دهم.
این کارتونیست افغان ادامه می‌دهد: متاسفانه در افغانستان زمانی‌که می‌خواهیم درباره موضوعی انتقاد کنیم یا مخالفت خود را با موضوعی نشان دهیم، تنها کاری که می‌کنیم انتقادهای تند کلامی و جنگ‌های لفظی است در حالیکه جنگ‌های زبانی و ناسزا معمولا به درگیری‌های فیزیکی منجر می‌شود.
رضایی افزود: من تصمیم گرفتم روشی را برای بیان انتقاد و مخالفت خود انتخاب کنم که هم به میزان بسیار زیاد تاثیرگذار باشد و هم مردم بتوانند بسیار راحت آن را متوجه شوند، جذابیت بیشتری داشته باشد و به سمت ابتذال و درگیری فیزیکی و کلامی هم نرود و از سوی دیگر محدود به یک زبان خاص هم نباشد و مردم سراسر دنیا بتوانند آن را متوجه شوند.
وی، کارتون را یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای بیان نظرات و انتقادها می‌داند و معتقد است این هنر می‌تواند در سطح جامعه فرهنگ‌سازی کند.
رضایی سال گذشته در جشنواره بین‌المللی کشور رومانی برنده جایزه ویژه شد و با سایت «کارتون موومنت» قرارداد همکاری دارد.
فراهنگ** 9031**1055
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار