استقلال در صورت پیروزی دوگانه مقابل السد و رسیدن به نیمه‌نهایی، حداکثر ۳۰۰ هزار دلار عایدی خواهد داشت که با احتساب قیمت این روز‌های دلار، چیزی بالغ بر ۳ میلیارد تومان خواهد شد
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

حذف دوغول قطری چقدر برای استقلال و پرسپولیس سود دارد؟

خبرگزاری تابناک : سوژه

15800824 کد خبر
04 شهريور تاریخ
  828255 منبع

استقلال دوشنبه شب میزبان السد قطر خواهد بود، مسابقه‌ای در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که از اهمیت فوق‌العاده‌ای برای هر دو تیم برخوردار است. البته حکایت این بازی برای استقلال کاملاً متفاوت با حریف قطری تلقی می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، السدی‌ها روی گنج نشسته‌اند. آن‌ها ژاوی را دارند و در تابستان گابی را هم خریده‌اند. پول لیگ قهرمانان برای السد اهمیت دارد، اما نیازمند آن نیستند بنابراین هدف‌شان برای صعود از این مرحله فقط جنبه کسب اعتبار دارد و بس، اما در نقطه مقابل، استقلال جدا از بحث اعتباری و رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی، دوئل با السد را به چشم یک قلک ارزشمند می‌بیند که با شکستن آن می‌تواند پول خوبی دربیاورد و قسمت قابل ملاحظه‌ای از مشکلات مالی خود را با احتساب قیمت روز دلار مرتفع کند.

بر اساس قانون لیگ قهرمانان، تیم‌های حاضر در این مسابقات پس از آغاز مرحله گروهی، بابت هر پیروزی مبلغ ۵۰ هزار دلار پاداش می‌گیرند و به ازای هر تساوی نیز ۲۰ هزار دلار به حساب‌شان واریز خواهد شد بنابراین استقلال می‌تواند در صورت بردن السد در تهران و دوحه، صد هزار دلار کاسب شود، کاری که بسیار سخت است، اما غیر ممکن نیست. حداقل اینکه از نظر ریاضی ممکن بوده و به لحاظ فوتبالی هم محال نیست. اگر چه السدی‌ها ژاوی و گابی را دارند، اما می‌توان آن‌ها را با همین ستاره‌ها هم شکست داد و علاوه بر صعود مقتدرانه به مرحله نیمه‌نهایی، ۱۰۰ هزار دلار هم کاسب شد.

حذف السد با هر نتیجه‌ای که باشد، یک پاداش کلان دیگر را هم برای استقلال به ارمغان می‌آورد. طبق قانون لیگ قهرمانان، هر تیمی که به مرحله نیمه‌نهایی برسد، ۲۰۰ هزار دلار پاداش خواهد گرفت و استقلال با عبور از سد السد، به این مهم نائل می‌آید. البته این فقط مختص استقلال نبوده و پرسپولیس نیز دقیقاً در شرایطی مشابه است و امیدواریم سرخپوشان هم با صعود به نیمه‌نهایی از موهبت جایزه ۲۰۰ هزار دلاری بهره‌مند شوند.

به این ترتیب استقلال در صورت پیروزی دوگانه مقابل السد و رسیدن به نیمه‌نهایی، حداکثر ۳۰۰ هزار دلار عایدی خواهد داشت که با احتساب قیمت این روز‌های دلار، چیزی بالغ بر ۳ میلیارد تومان خواهد شد، پولی که در این روز‌ها می‌تواند بسیار کمک‌حال هر تیم ایرانی باشد. البته این نکته را فراموش نکنید که پاداش‌های فوق اواخر پاییز امسال به حساب تیم‌ها واریز می‌شود، ولی حتی اگر با چند ماه تأخیر برسد، باز هم می‌تواند قسمت قابل ملاحظه‌ای از مشکلات مالی آبی‌پوشان پایتخت را مرتفع کرده و موجب تسویه حساب قسمتی از بدهی‌های معوقه این باشگاه شود.

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار