تهران- ایرنا- مشاور امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور افزایش آگاهی بانوان با موضوع شبکه ها و فضای مجازی، «طرح ملی خانواده و فضای مجازی» در سراسر کشور برگزار می شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

طرح ملی خانواده و فضای مجازی برگزار می شود

خبرگزاری جمهوری اسلامی : مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات:

سوسن رادفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: قرار است این طرح به همراه طرح نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توانمندسازی بانوان طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان مهر امسال در 30 استان کشور اجرا شود.
بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر ٧٢ درصد بانوان از تلفن همراه استفاده می کنند و ٤٨ درصد از کاربران اینترنت نیز بانوان هستند.
وی اظهار داشت: این طرح ها برای توانمندسازی بانوان در حوزه فناوری اطلاعات و آگاهی بخشی بیشتر درباره فضای مجازی در هر استان در سه شهر و سه روستا به اجرا گذاشته می شود. البته این دو طرح سال گذشته در مراکز استان ها و در 65 نقطه کشور توسط ادارات کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد.
وی ادامه داد: امسال نیز قرار است برای ادامه و اتمام این دو طرح، این آموزش ها در 6 نقطه شهری و روستایی و در مجموع در 180 نقطه توسط ادارات کل استانی با ارائه کامل محتوا برگزار شود.
رادفر اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در بخش بانوان طرح ملی خانواده و فضای مجازی با توجه به نیاز جامعه برای بسترسازی و فرهنگ سازی در خانواده ها صورت گرفته این است که فضای مجازی برای آنها فرصت باشد و این فرهنگ سازی در تمام استان ها به عنوان یک طرح ملی در حال انجام است.
مشاور امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر بیش از 20 هزار نفر از بانوان در بخش های مختلف و پنج هزار نفر در بخش دولتی شامل وزارتخانه، شرکت زیرساخت، پست و پست بانک های زیرمجموعه وزارت ارتباطات مشغول فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: اکنون حدود 30 درصد از کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بانوان تشکیل می دهند که این موضوع هم می تواند در توانمندسازی بانوان در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز موثر باشد.
رادفر اضافه کرد: در حوزه استفاده از فضای مجازی بانوان بهره برداری بیشتری دارند. همچنین برای ایجاد فرصت های بهتر اشتغال بانوان به ویژه در بخش پست های مدیریتی در بخش کسب و کار، کارآفرینی و استارت تاپ ها، امتیازات خوبی در بخش تسهیلات به صاحبان این کسب و کارها داده می شود.
اجتمام* 7268*1834
  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار