عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وصله و پینه کابینه درست نمی‌شود، گفت: وزارت اقتصاد توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را ندارد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

لباس اقتصاد به تن کرباسیان نمی‌آید/ وزارت اقتصاد توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را ندارد

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی : عضو کمیسیون عمران مجلس:

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، سید هادی بهادری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شان وزارت اقتصاد در کابینه به هماهنگ کننده چند اداره تقلیل پیدا کرد. انتظار داشتیم یک اقتصاددان در راس وزارت اقتصاد باشد اما متاسفانه به بحث تخصص در اقتصاد توجه نشده و این در حالی است که هرجا از افراد متخصص استفاده نشده آسیب دیدیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به اندازه فوتبال برای اقتصاد ارزش قائل نشدیم، افزود: در فوتبال به دلیل نبود مربی خوب از خارج کشور به دنبال متخصص می‌گردیم اما در اقتصاد این موضوع مورد بی‌توجهی واقع شده است.

وی خطاب به رئیس‌جمهور با انتقاد از اینکه با وصله و پینه کابینه درست نمی‌شود، ادامه داد: وزارت اقتصاد توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را ندارد. اقتصاد کشور تئوری ندارد و وزیر اقتصاد نمی‌تواند تئوری پردازی و سیاست‌های اقتصادی دولت را تبیین کند. آقای کرباسیان، شما چرا وقتی خودتان بر این باور بودید که اقتصاد کلان نمی‌دانید پیشنهاد تصدی وزارت را قبول کردید؟ چرا در اردیبهشت ماه استعفاء ندادید؟ چرا حتی یک عذرخواهی از ملت نکردید؟ آیا نمی دانید مردم در چه فشار اقتصادی هستند.

بهادری با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسئله امروز مردم گرانی و بیکاری است، خطاب به وزیر افزود: آیا می‌دانید ریشه بیکاری و گرانی در وزارتخانه شماست؟ می‌دانید اگر می‌توانستید این دارایی‌ها و نقدینگی کلان کشور را درست هدایت کنید گرانی‌ها اتفاق نمی‌افتاد، آیا می‌دانید واحدهای تولیدی و اصناف و بازار یا توسط بانک‌ها گرفتار شدند یا توسط اداره دارایی و مالیاتی، آیا می‌دانید بانک‌ها با تحمیل عقود یک جامعه فقط در سود تولیدی‌ها شریک هستند و در ضرر آن‌ها را به سمت ممنوع‌الخروجی، زندان و مصادره اموال هدایت می‌کنند، آیا می‌دانید چه بروکراسی‌هایی در بانک‌های شما حاکم است؟

وی ادامه داد: آیا می‌دانید برای یک تولیدی یک یا دو سال طول می‌کشد سرمایه در گردش داده شود؟ آیا می‌دانید هنوز بند و تبصره 16 بودجه 97 که براساس آن جرائم تاخیرکنندگان بخشیده می‌شود هنوز بعد از گذشت پنج ماه با فرصت 6 ماهه اجرا نشده است؟ آیا می‌دانید گمرک شما باعث شده تلمباری از محصولات کشور ما در گمرکات خراب شود. متاسفانه کسانی سه هزار سکه خریدند و مالیات نمی‌دهند اما بقال سرکوچه باید مالیات پرداخت کند، آیا می‌دانید چه درصدی از تولیدکنندگان در زندان هستند، آیا می‌دانید کسی که سال‌ها برای واحد تولیدی خود زحمت کشیده، واحدش مصادره شده است؟ آیا می‌دانید عدالت مالیاتی وجود ندارد.

بهادری خطاب به کرباسیان با بیان اینکه شما انسان خوش‌برخورد و خوش‌منشی هستید اما لباس وزارت اقتصاد به تنتان نمی‌آید، یادآور شد: شما نه توان هماهنگی تیم اقتصادی را دارید و نه سیاستگذاری اقتصادی را می‌دانید، شما می‌توانید مدیر اقتصادی خوبی باشید اما نمی‌توانید وزیر اقتصاد خوبی باشید.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هنوز تحریم‌ها شروع نشده و با این وضعیت بحرانی مواجه هستیم باید برای شرایط سخت‌تر و اقتصاد مقاومتی آماده شویم. از نمایندگان تقاضا دارم با رأی به استیضاح فرصت دهیم از نخبگان اقتصادی و متخصصان برای مدیریت این وزارتخانه مهم استفاده شود.

انتهای پیام/4071

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار