نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: افت ارزش پول ملی بیشترین فشار را بر دهک‌ها وارد می‌کند و طبقات متوسط و پایین با کاهش قدرت خرید روبرو شده‌اند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بدری: تیم اقتصادی دولت ارز کشور را به واردات خودرو و گوشی آیفون اختصاص داد

خبرگزاری تسنیم

15800936 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812003 منبع

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: تغییر و تحولات نامتعارف اقتصادی و افسارگسیخته بویژه در بخش ارز، ثبات اقتصادی ما را تهدید می‌کند و این وزارتخانه عملکرد نامناسبی در این مسئله به جا گذاشته است.

وی با بیان اینکه بخش مهم مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از ضعف مدیریت است و تیم اقتصادی دولت به‌دلیل ناهماهنگی مقصر است، افزود: شفافیت همه جانبه اقتصادی از برنامه‌های شما بود که همکاران من به این برنامه رای دادند. در شرایطی که اقتصاد وضعیت نابسامانی دارد به لحاظ تامین ارز، شما و تیم اقتصادی ارز را به جای استفاده حساب شده به واردات اتومبیل و گوشی آیفون اختصاص دادید. جناب آقای کرباسیان شما کجای این معادلات تاسف‌انگیز قرار داشتید و چه بهتر بود به جای اینکه همه سوء مدیریت باشید خودتان استعفا می‌دادید اما حالا که در مقابل سوء‌مدیریت‌ها عافیت‌طلبی می‌کنید مجلس شما را استیضاح می‌کند تا افق امیدوارکننده‌ای پیش روی مردم قرار بگیرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خاطرنشان کرد: شما به عنوان وزیر اقتصاد چه برآوردی از ارزش پول ملی دارید؟ پول ملی ارزش خود را از دست داده و برنامه شما نه تنها به ثمر ننشسته بلکه تاثیر سوء خود را گذاشته است.

بدری تصریح کرد: افت ارزش پول ملی بیشترین فشار را بر دهک‌ها وارد می‌کند و طبقات متوسط و پایین با کاهش قدرت خرید روبرو شده‌اند. عدم تامین ارز و ترخیص تجهیزات کارگاه‌ها را در آستانه ورشکستگی قرار داده است و تولیدکنندگان بامشکل مواجه کرده است.

وی افزود: با توجه به موارد ذکر شده از همه همکاران استدعا دارم که به استیضاح رای مثبت دهند تا از ادامه روند نامناسب جلوگیری شود.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار