تکواندوکار وزن منفی ۶۳ کیلوگرم کشورمان در بازی‌های آسیایی در گام نخست به مصاف فرانسیس آرون آگوجو فیلیپینی رفت و با نتیجه ۲۴ بر ۲ به مرحله بعد راه پیدا کرد سپس رو در روی حریف ازبک قرار گرفت و مدال برنز کسب کرد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

مدالم را به شهید مرادخانی تقدیم می‌کنم

بسیج نیوز : میرهاشم حسینی:

15800992 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 9050222 منبع
 بسیج نیوز خبرگزاری

به گزارش خبرگزاری بسیج، میرهاشم حسینی، تکواندوکار وزن منفی 63 کیلوگرم کشورمان در بازی‌های آسیایی پس از یک‌دور استراحت در گام نخست به مصاف «فرانسیس آرون آگوجو» فیلیپینی رفت و با نتیجه 24 بر 2 به مرحله بعد راه پیدا کرد؛ سپس رو در روی «ساردار تویرو» ازبک قرار گرفت و مقتدرانه(29 بر 9) مدال برنز خود را قطعی کرد. میرهاشم در مرحله نیمه‌نهایی با «گانگ مین‌چو» از کره‌جنوبی مبارزه کرد و با نتیجه 37 بر 29 به برتری رسید. حسینی در فینال این رقابت‌ها با «شوای ژائو» از چین دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ریو 2016، قهرمان جهان 2017 و... مبارزه کرد و با نتیجه 17 بر 11 پیروز میدان لقب گرفت تا یکی از طلایی‌های کاروان ایران باشد. گفت‌وگو با این قهرمان را در ادامه می‌خوانید.

برای قهرمانی در جاکارتا چه مسیری را طی کردی؟

من از سال گذشته و با کسب مدال نقره جهانی و طلای بازی‌های یونیورسیاد تلاش خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آغاز کردم و خدا را شکر موفق شدم در ترکیب تیم اعزامی قرار بگیرم. از خردادماه تمرینات خود را برای حضور در این رویداد آغاز کردیم و با تمریناتی که کادرفنی برای اعضای تیم درنظر گرفتند از نظر فنی و بدنی در جایگاه خوبی بودم و این موضوع اعتمادبه‌نفس من را بالاتر می‌برد و برای حضوری قدرتمند در المپیک آسیایی آماده بودم.

فکر می‌کردی طلا بگیری؟

با توجه به اینکه این رقابت‌ها هر چهار سال یکبار و با حضور مدعیان قاره کهن برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و من نیز یکی از آرزوهایم حضور در این مسابقات بود و تمام تلاشم را کردم تا بتوانم با کسب مدال طلا دل همه کسانی که در این سال‌ها برایم زحمت کشیده‌اند را شاد کنم.

با این حال رقابت با حریف کره‌ای چندان ساده نبوده است!

خدا را شکر که توانستم جواب همه زحماتم را بگیرم و شرمنده مردم و خانواده‌ام نشدم. خیلی روزهای سختی را گذراندم و فشار زیادی را تحمل کردم. هدفم کسب مدال طلا بود و برایم کره‌جنوبی و غیر آن فرق نمی‌کرد. ضمن اینکه سخت‌ترین مبارزه‌ام رو در روی تکواندوکار چینی بود که پیش از این دوبار در فینال مسابقات جهانی و مسابقات گرندپری به او باخته بودم.

چه شد که این بار رقیب چینی‌ات را شکست دادی؟

این بار نکاتی که کادر فنی گفته بود را پیاده کردم و فقط برای پیروزی مبارزه کردم. به همین دلیل احساسی مبارزه نکردم و برای ثانیه به ثانیه مسابقه برنامه داشتم و توانستم تمام‌ برنامه‌های کادر فنی را پیاده کنم، چون هدفم برد بود هر تکنیکی را که بلد بودم اجرا می‌کردم.

حالا برنامه‌ات برای آینده چیست؟

مدال طلا گرفتن در بازی‌های آسیایی خیلی سخت است و سطح فنی رقابت‌ها بالاست، به همین دلیل ممکن است خیلی از مدال‌آوران جهان و المپیک در این بازی‌ها ببازند ولی خدا را شکر که مزد زحماتم را گرفتم. بازی‌های آسیایی آغازی است برای رسیدن به بازی‌های المپیک؛ من در این مدت برنامه‌ریزی کرده‌ام تا ان‌شاءالله پله پله خود را به المپیک 2020 توکیو نزدیک‌تر کنم.

و صحبت پایانی؟

در روز بزرگ عرفه خوشحالم که دل مردم را شاد کردم. قبل از مسابقه با خود عهد کرده بودم که بر سکوی قهرمانی بایستم و مدال طلای خود را به شهید تکواندوکار، داود مرادخانی از شهدای تکواندوکار مدافع حرم تقدیم کنم. از مسئولان فدراسیون و تمام مربیانی که در این مدت کنار ما بودند تشکر می‌کنم و ان‌شاءالله با کسب این مدال توانسته باشم پاسخ خوبی به زحمات‌شان داده باشم.

منبع:فرهیختگان

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار