تهران - ایرنا- بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، بسیاری از کاربران موبایل در ایالات متحده آمریکا در استفاده گوشی‌های اندرویدی به آیفون و بالعکس تغییر نظر داده‌اند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تمایل اندرویدی‌ها به iOS بیشتر شده است

خبرگزاری جمهوری اسلامی : در ایالات متحده آمریکا

به نقل از وب سایت' phonearena' با اینکه بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند همواره بر این باورند که در صورت استفاده طولانی‌مدت از یک سیستم عامل، تا آخر عمرشان به همان عادت کرده و باید از همان استفاده کنند، اما به تازگی تحقیقات و گزارش های منتشر شده نشان می دهد که میزان قابل توجهی از کاربران آمریکایی خلاف تصور عموم کاربران رفتار کرده اند؛ بدین ترتیب، بسیاری از آنها از گوشی های آیفون با سیستم عامل iOS روی برگردانده و به سمت و سوی گوشی های اندرویدی متمایل شده اند و البته عکس این موضوع نیز صادق بوده است .

طبق آمار حاصل از نظرسنجی و بررسی های جدید که بر روی بالغ بر 2 هزار و 500 نفر از کاربران موبایل در سراسر ایالات متحده آمریکا صورت پذیرفته است، 18 درصد از کاربران اندروید به سمت آیفون (iOS) تغییر پلتفرم داده اند. این در حالیست که تنها نظر 11 درصد از کاربران iOS به اندروید تغییر پیدا کرده است.

این بدان معناست که 71 درصد از کاربران سیستم عامل iOS ( گوشی های آیفون و محصولات اپل) به این سیستم عامل محبوب و پرطرفدار وفادار باقی مانده اند و احتمال اینکه در آینده نظرشان به اندروید تغییر پیدا کند نزدیک به صفر است چرا که آنها از تمامی قابلیت های موردنظر و موجود در سیستم عامل iOS رضایت کامل داشته اند.

از میان کاربرانی که از اندروید به سمت iOS گرویده شده اند، 47 درصد از آنها علت این تمایل و تغییر جهت را بهبود رابط کاربری و تجربه بهتر در گوشی های آیفون اعلام کرده اند و در میان آن دسته از کاربرانی که از آیفون به اندروید تغییر نظر داده اند، نیز متن‌باز بودن سیستم عامل اندروید و باز بودن دست کاربر برای انجام کارهای پیشرفته و حرفه ای را علت آن عنوان کرده اند.

همچنین کاربران دو عامل قیمت و رابط کاربری گوشی های هوشمند را از مهم ترین عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در تصمیم گیری و تمایل به سمت یکی از دو سیستم عامل های محبوب موبایل دانسته اند.

در آخر نیز باید گفت که مهم ترین عاملی که موجب شده است کاربران آمریکایی از آیفون به سمت و سوی گوشی های اندرویدی کشانده شوند، قیمت مناسب تر گوشی های اندرویدی در مقایسه با آیفون های جدید بوده است. این در حالیست که درست در نقطه مقابل آن، کاربرانی که از اندروید به iOS روی آورده اند، بهبود رابط کاربری و سرعت سیستم عامل را به عنوان مهم ترین عامل در این تغییر نظر و تمایل خود عنوان کرده اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا
** 1350 **
  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار