سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از کشتی‌سازان ایرانی با توجه به شرایط کنونی، گفت: ارائه تسهیلات با سود پایین و در نظر گرفتن معافیت هایی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده می تواند مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه باشد....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ضرورت حمایت از کشتی‌سازان ایرانی از منابع صندوق توسعه ملی

خبرگزاری تسنیم

15801235 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812063 منبع

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صدیف بدری با اشاره به این‌که ظرفیت‌های داخل برای تولید کشتی و همچنین تامین قطعات و تجهیزات آن محدود است، اظهار کرد: کشتی‌سازان داخلی تولیدات خود را تنها برای مصرف داخل عرضه کرده اند و در زمینه صادرات فعالیتی نداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط فعلی کشور باید تولید ملی تقویت شود، تصریح کرد: تقویت تولید ملی در این حوزه می تواند از محل صندوق توسعه ملی و اعطای تسهیلاتی از این منظر صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه باید از کشتی‌سازان، تجهیزات و قطعات آن و به طور کلی از صنایعی که تاکنون وابستگی به کشورهای خارجی برای تولید آن داشته ایم حمایت شود، تصریح کرد: ارائه  تسهیلات با سود پایین و در نظر گرفتن معافیت هایی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده می تواند مشوق خوبی برای سرمایه گذاری در این حوزه باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به این‌که دولت باید با ارایه مشوق های لازم تولید بهتر و با کیفیت بالا را در دستور کار قرار دهد، افزود: حمایت های لازم از تولیدکنندگان برای کاهش وابستگی کشور در راستای ساخت و تعمیر کشتی‌ها یک ضرورت است.

بدری یادآور شد:‌خوشبختانه معافیت های مناسبی مانند مناطق آزاد برای سرمایه گذاری در بنادر در نظر گرفته شده از این رو توجیه اقتصادی در این حوزه دیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر بخش خصوصی در بنادر سرمایه گذاری کند یکی از حوزه های سرمایه گذاری در بنادر می تواند ساخت کشتی باشد به خانه ملت گفت: در گذشته امتیازهای خاصی برای سرمایه گذاری دولتی در بنادر و همچنین کشتی سازی در نظر گرفته شده بود اما اکنون این امتیازات به بخش خصوصی نیز تعمیم داده شده است.

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار