آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:107 طرح اشتغالزا با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در روستاهای این شهرستان مصوب شده است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

107 طرح اشتغالزای روستایی در خرمشهر مصوب شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

ولی الله حیاتی یکشنبه در گفت وگو با ایرنا توسعه روستا را توجه برنامه ‌ریزان کشوری به مکان‌های تولید و انسان‌های تولید کننده بیان دانست و افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت های بسته های حمایت و اشتغالزایی در روستاها مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود:برخی از این طرح ها به واسطه همجواری با مرز تسهیلات کم بهره چهار درصد و برخی تسهیلات 6درصد دریافت می کنند.
حیاتی گفت:با اجرای این طرح ها برای 700 نفر از اهالی روستاها به صورت مستقیم شغل در حوزه های پرواربندی و شیلات ایجاد می شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر شهرک صنعتی خرمشهر را یکی از شهرک های برتر در استان خوزستان عنوان کرد و گفت:تمام زیرساخت ها از جمله آب و برق، فاضلاب و راه های ارتباطی برای حضور سرمایه گذاران در این شهرک فراهم شده است.
وی افزود: 22 کارخانه فعال در شهرک صنعتی خرمشهر برای افزایش تولید وام هشت درصدی دریافت کردند و هفت سرمایه گذار خارجی برای احداث کارخانه در شهرک صنعتی در منطقه فعال هستند.
حیاتی ضمن دعوت برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در شهرستان خرمشهر اظهار داشت:معافیت های ویژه مالیاتی، عوارض گمرکی به واسطه قرار گرفتن خرمشهر در منطقه آزاد اروند برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده و آنها می تواند مواد اولیه خود را بدون عوارض گمرکی از طریق بندر خرمشهر وارد کشور کنند.
وی بندر خرمشهر را بواسطه نزدیکی به بندر بصره عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس بندری راهبردی معرفی کرد و بیان داشت:هم اکنون پنج کارخانه کشتی سازی در منطقه فعال است و ظرفیت تعمیر و نگهداری شناورهای خارجی نیز در خرمشهر فراهم است.
خرمشهر دارای 54 روستا است.
3015/6068
  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار