سلامت نیوز:یافته های اخیر نشان می دهد شیردهی به نوزاد در کاهش بیماری قلبی و سایر فاکتورهای پرخطر قلبی عروقی در زنان تاثیر دارد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، نتایج مطالعه جدید محققان دانشگاه کانزاس نشان می دهد شیردهی به نوزاد ریسک سکته را در زنان بعد از سن یائسگی کاهش می دهد.نتایج این مطالعه که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده نشان می دهد ریسک سکته در بین زنانی که به نوزادشان شیر داده اند ۲۳ درص...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

شیردهی به نوزاد موجب کاهش ریسک سکته می شود

سلامت نیوز : محققان عنوان می کنند؛

15801272 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 251903 منبع
 سلامت نیوز خبرگزاری

سلامت نیوز:یافته های اخیر نشان می دهد شیردهی به نوزاد در کاهش بیماری قلبی و سایر فاکتورهای پرخطر قلبی عروقی در زنان تاثیر دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، نتایج مطالعه جدید محققان دانشگاه کانزاس نشان می دهد شیردهی به نوزاد ریسک سکته را در زنان بعد از سن یائسگی کاهش می دهد.

نتایج این مطالعه که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده نشان می دهد ریسک سکته در بین زنانی که به نوزادشان شیر داده اند ۲۳ درصد کمتر است.

«لیست جاکوبسن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «طبق نتایج مطالعات قبلی، شیردهی به نوزاد موجب کاهش نرخ ابتلا به سرطان سینه، سرطان تخمدان و ریسک ابتلا به دیابت نوع۲ در مادران می شود.»

وی در ادامه می افزاید: «یافته های ما به فواید شیردهی بر کاهش ابتلا به بیماری قلبی و سایر فاکتورهای پرخطر قلبی-عروقی تاکید دارد.»

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های ۸۰,۱۹۱ شرکت کننده را که بین سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ تحت نظر بودند را بررسی کردند.

تمامی زنان در این مطالعه یک یا چند بچه بدنیا آورده و ۵۸ درصد آنها به نوزادشان شیر داده بودند. در بین این زنان، ۵۱ درصد یک تا ۶ ماه، ۲۲ درصد ۷ تا ۱۲ ماه، و ۲۷ درصد ۱۳ ماه یا بیشتر به فرزندشان شیر داده بودند.

به گفته محققان، در زمان شروع مطالعه، میانگین سنی این زنان ۶۳.۷ سال بوده و به مدت ۱۲.۶ سال این زنان تحت نظر بودند.

محققان دریافتند هر چقدر طول مدت شیردهی به نوزاد طولانی تر باشد کاهش ریسک سکته در زنان بیشتر خواهد بود.

محققان اذعان می کنند شیردهی تنها یکی از چندین فاکتور محافظ در مقابل سکته است و فاکتورهای دیگری نظیر ورزش کافی، انتخاب مواد غذایی سالم، عدم استعمال سیگار، و پیگیری روند درمان برای حفظ فشارخون، کلسترول و قندخون در حد نرمال نیز در این زمینه ضروری است.

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار