ایلام - ایرنا - هشت طرح عمرانی، خدماتی، ورزشی و درمانی به مناسبت هفته دولت روز یکشنبه در آئینی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام، فرماندار سیروان و جمعی از مسئولان در شهرستان سیروان افتتاح یا کلنگ زنی شد....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

هشت طرح عمرانی ، خدماتی هفته دولت در سیروان بهره برداری شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش ایرنا، سرپرست فرمانداری سیروان در این آئین گفت: 66 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی برای افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی، اقتصادی، خدماتی و درمانی هفته دولت در این شهرستان سرمایه گذاری شده است.
جواد رحیمی مقدم اضافه کرد: پنج طرح شامل تعریض محور لومار - سرتنگ با اعتبار 31 میلیارد ریال، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید ظهیری با 9 میلیارد و 750 میلیون ریال، سه واحد مسکونی مددجویی با اعتبار یک میلیارد ریال، کانال آبرسانی به زمین های کشاورزی با اعتبار یک میلیارد ریال و سالن چند منظوره چشمه پهن با اعتبار یک میلیارد ریال افتتاح شد.
وی تاکید کرد: همچنین سه طرح شامل استادیوم ورزشی روستای لرینی با اعتبار 14 میلیارد ریال، احداث پایگاه امداد جاده ای هلال احمر سه راهی کارزان با اعتبار هفت میلیارد ریال و پل ارتباطی دسترسی به زمین های کشاورزی هفت روستای بخش مرکزی سیروان با اعتبار یک میلیارد و 350 میلیون ریال کلنگ زنی می شود.
به گزارش ایرنا، محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام به همراه فرماندار سیروان و جمعی از مسئولان در سومین روز از هفته دولت پس از حضور در مزار شهدای گمنام سیروان و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با امام جمعه سیروان دیدار کرد.
شهرستان سیروان با 15 هزار نفر جمعیت به مرکزیت شهر لومار در 65 کیلومتری ایلام قرار دارد.
شهرستان سیروان از قطب های کشاورزی استان ایلام در زمینه تولید برنج، انار و انواع محصولات باغی است و یکی از شهرستان های گردشگر پذیر استان محصوب می شود.
شهر تاریخی سرابکلان، تنگه ساز و بن، قبرستان آهنگران متعلق به دوره آهن و باغات انار از جمله جاذبه های گردشگری این شهرستان است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران کشور و استان را به خود جذب می کند.
این شهرستان با وجود قابلیت های کشاورزی و گردشگری فراوان و منحصربفرد از زیرساخت های مناسب از جمله راه برخوردار نیست.
6032/6119
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار