ابراهیم قاسم‌پور در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی امید در دور گروهی بازی‌های آسیایی اظهارکرد: تیم ملی امید در مرحله گروهی هم خوب کار نکرد. اگر تیمی به خوبی آماده شود، مهم نیست که با چه تیمی در مرحله حذفی رو به رو می شود. ما در برابر عربستان خوب نبودیم. بازی دوم با کره‌شمالی را بردیم و در بازی سوم با حرف و حدیث شکست خوردیم که دور از شان تیم ملی ایران و دور از بازی جوانمردانه بود. او خاطرن...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

قاسم‌پور: بازی با میانمار دور از شان ما بود/با دستان خودمان، تیم ملی را نابود کردیم

خبرگزاری دانشجویان ایران

ابراهیم قاسم‌پور در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی امید در دور گروهی بازی‌های آسیایی اظهارکرد: تیم ملی امید در مرحله گروهی هم خوب کار نکرد. اگر تیمی به خوبی آماده شود، مهم نیست که با چه تیمی در مرحله حذفی رو به رو می شود. ما در برابر عربستان خوب نبودیم. بازی دوم با کره‌شمالی را بردیم و در بازی سوم با حرف و حدیث شکست خوردیم که دور از شان تیم ملی ایران و دور از بازی جوانمردانه بود.

او خاطرنشان کرد: تیم ملی دنبال بازی نکردن با کره جنوبی بود ولی با وجود شکست مصلحتی مقابل میانمار، با کره‌جنوبی شد. کار به جایی رسید که اگر  یک گل می‌خوردیم حذف می شدیم. بی‌برنامگی و بی‌نظمی در دستور کار مدیریت، سرپرست و مربی تیم ملی امید وجود داشت. نهایتا این شد که به هدفمان نرسیدیم و با کره جنوبی رو به رو شدیم. کره جنوبی هم به مراتب بهتر از ما ظاهر شد. این موضوع نشان می‌دهد برای این مسابقات خوب تدارک ندیده بودیم و خوب تیم را جمع نکرده بودیم. در کل بل بشویی در تیم ملی امید بود.

سرمربی سابق تیم ملی امید با اشاره به اتفاقاتی که پیرامون بازی نکردن با کره‌جنوبی رخ داد، افزود: کادرفنی و دست اندرکاران تیم ملی امید برنامه ریزی کردند که با کره‌جنوبی بازی نکنیم ولی این اتفاق رخ داد. درنهایت این تفکر به وجود می‌آید که مربیان هم از کره می‌ترسند. انگار از قبل بازنده هستیم. خودمان با دست خودمان تیم را نابود کردیم و بازیکن تیم ما، کره را شکست ناپذیر می‌دانست. این تاثیر منفی روی اعصاب و روان بازیکن گذاشت و در نتیجه خیلی خوب بازی نکردیم.

قاسم‌پور با روند انتخاب مربیان تیم‌های پایه اشاره کرده و گفت: آنقدر با تاخیر مربی را انتخاب می‌کنند که زمان می‌گذرد. نفری را هم که انتخاب می‌کنند کارشناسی شده نیست. لیست مربیان رده‌های پایه را نگاه کنید. چه سوابقی داشتند؟ ازکجا انتخاب شدند؟ نهایتا ما زمان زیادی را از دست می‌دهیم و تدارکات خوبی هم نداریم. انتخاب بازیکن با وقفه است. این اعمال نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال برنامه خاصی ندارد. همیشه بعد از هر شکستی می‌گوییم باید به فکر آینده باشیم. باز هم زمان را از دست می‌دهند و دو ماه مانده به مسابقات تیم را دور هم جمع می‌کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی امید با انتقاد از انتخاب زلاتکو کرانچار خاطرنشان کرد: بحثم این است که انتخاب کرانچار بر چه مبنایی بود؟ مبنای کار او فعالیت در سپاهان بود؟ آیا او تجربه کار با تیم های پایه را داشته است؟ بر چه مبنایی انتخاب شد؟ در مملکت ما انتخاب بر اساس دلالی و پارتی بازی است. به لیست گذشته تیم‌های پایه نگاه کنید. آقای کرانچار به تیم‌های امید شناختی نداشت. درهمین مسابقات ترکیب ثابت دستش نبود. او مربی با شخصیتی است اما دلیل نمی‌شود مربی تیم پایه شود. به نظرم از همین الان مربی تیم ملی امید مشخص شود و به برنامه‌ها و خواسته‌های مربی جدید جامه عمل بپوشانند.

او تاکید کرد: تغییر همیشه موفقیت آمیز نیست. من معتقدم فدراسیون فوتبال کمیته فنی دارد و این کمیته باید شکست تیم امید را بررسی کند. باید دلایل شکست و ضعف های موجود را بررسی کنند. شاید به یک جمع بندی برسند که همین کادر ادامه دهد و یا این کادر ادامه ندهد. اگر جمع بندی رسیدند که کادر ادامه ندهد، فورا کادر جدید را انتخاب کنند و برنامه‌های آن‌ها را بگیرند. وگرنه تغییری که برنامه نداشته باشد، به درد نمی‌خورد. ما همیشه تغییرات را برای فرار از وظایف‌مان انجام می‌دهیم و مشکلات را گردن فرد دیگری می‌اندازیم.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار