بررسی‌های جدید محققان نشان می‌دهد، آلودگی هوا به اندازه سیگار بر کلیه‌ها تأثیر منفی دارد و می‌تواند عامل بروز بیماری‌های متعددی شود. به گزارش فارس، و به نقل از اکونومیک تایمز، بررسی‌های جدید محققان نشان می‌دهد، آلودگی هوا به اندازه سیگار بر کلیه‌ها تأثیر منفی دارد. این بررسی که توسط محققان دانشگاه میشیگان آمریکا صورت گرفته، تأکید می‌کند، آلودگی هوا جدا از تمام مشکلا...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

آلودگی هوا سلامت کلیه‌ها را تهدید می‌کند

خبرگزاری تابناک

15801442 کد خبر
04 شهريور تاریخ
  828297 منبع

بررسی‌های جدید محققان نشان می‌دهد، آلودگی هوا به اندازه سیگار بر کلیه‌ها تأثیر منفی دارد و می‌تواند عامل بروز بیماری‌های متعددی شود.

به گزارش فارس، و به نقل از اکونومیک تایمز، بررسی‌های جدید محققان نشان می‌دهد، آلودگی هوا به اندازه سیگار بر کلیه‌ها تأثیر منفی دارد.

این بررسی که توسط محققان دانشگاه میشیگان آمریکا صورت گرفته، تأکید می‌کند، آلودگی هوا جدا از تمام مشکلات تنفسی که به بار می‌آورد، برای کلیه‌ها هم ضرر دارد و می‌تواند عامل ایجاد بیماری‌های متعدد کلیه باشد.

گرشام، سرپرست و محقق ارشد این مطالعه می‌گوید:‌ «کلیه ها دارای حجم زیادی خون هستند که در صورت بروز هرگونه آسیب و صدمه به این سیستم گردش خون، کلیه‌ها اولین عضوی هستند که دچار اختلال می‌شوند».

محقق این بررسی تأکید می‌کند، افراد پرخطر بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری‌های کلیوی قرار دارند، لذا آنهایی که در ناطق آلوده و پرجمعیت ساکن هستند، باید فاکتورهای احتمالی ابتلا را در نظر بگیرند.

براساس این پژوهش، افراد مبتلا به دیابت، چاقی، فشارخون بالا یا بیماری قلبی در معرض ریسک بالا ابتلا به بیماری مزمن کلیه قرار دارند.

نتایج تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است، افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی هم 8 برابر بیشتر در معرض ریسک بالا مرگ و میر قلبی-عروقی قرار دارند.

گرشام باور دارد، استفاده از ماسک‌های که بینی و دهان را می‌پوشاند و محدود کردن ساعاتی که افراد بیرون از خانه هستند، کمک موثری خواهد بود؛ ضمن اینکه لازم است افراد در معرض خطر اقدماات احتیاطی را خود در پیش بگیرند.

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار