تهران- ایرنا- روز کارمند نماد تلاش و کوشش افرادی به شمار می رود که دولت را در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام یاری می رسانند. پس شایسته است تا با ایجاد بسترهای لازم به افزایش رفاه و آسایش کارمندان توجه شود تا اینگونه این قشر خدمتگزار با خاطری آسوده در مسیر رشد و پیشرفت جامعه حرکت کند....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

اعتلای مدیریت نظام اداری با افزایش منزلت اجتماعی کارمندان

خبرگزاری جمهوری اسلامی : به مناسبت روز کارمند

به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، پس از تشکیل دولت مدرن و در پی تغییرات اجتماعی، سازمان هایی با عنوان اداره های دولتی به وجود آمدند و اینگونه طبقه جدیدی به نام کارمند شکل گرفت که به طور مستقیم مسوولیت پیشبرد اهداف اداره و پاسخگویی به ارباب رجوع را بر عهده داشت.

این قشر که به عنوان ماموران دولتی در جامعه شناخته می شدند و از حقوق و مقرری دولتی ثابت برخوردار بودند، به تدریج جایگاه و اعتبار خوبی در میان مردم بدست آوردند و اکنون پس از گذشت سالیان متمادی کارمندان همچنان از بازوان پرتوان دولت ها به شمار می روند که نقش اساسی در پیشبرد برنامه های دولت و جامعه دارند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارمندان از جمله گروه هایی بودند که همچون قشرهای دیگر برای آبادانی و ساختن ایرانی آباد، تلاش کردند و با ایثار و از خودگذشتگی به رفع محرومیت و برطرف کردن مشکلات مردم پرداختند و با امکانات محدود و وجود کمبودها بهترین خدمت را به هموطنان خود ارایه دادند.

ارتقای منزلت و رفاه اجتماعی تمامی قشرهای جامعه از جمله کارمندان دستگاه های مختلف از اصلی ترین دغدغه‌های دولت تدبیر بوده است. مقوله ای مهم که بایستی در دولت دوازدهم نیز به آن توجه شود و با توانمندسازی اقتصادی و افزایش سطح رفاه طبقه‌های مختلف جامعه در جهت اجرای برنامه های ارایه شده حرکت کرد و اینگونه سبب آرامش روانی و امنیت اقتصادی و اجتماعی افراد شد.

باید دانست که در طول سال‌های 1384 تا 1392 خورشیدی به دلیل برخی سیاست‌های دولت‌های نهم و دهم پایه های نظام درآمدی ایران به شدت به لرزش افتاد و شکاف عمیقی در این میان ایجاد شد که این امر آسیب سختی به گروه های مختلف همچون کارمندان، کشاورزان، کارگران و بازنشستگان وارد آورد، به گونه ای که در 1392 خورشیدی قدرت خرید طبقه کارمندان 35 تا 40‌ درصد کمتر از چهار سال پیش از آن شد تا آن که با روی کار آمدن دولت تدبیر سیاست ها معطوف حل مشکلات اقتصادی بخش های مختلف جامعه و اینگونه به مرور شرایط بهتر از پیش شد.

بر این پایه دولت تدبیر توانست در دور اول ریاست جمهوری خویش متوسط نرخ تورم را از 45‌ درصد در 1392 به کمتر از 9‌ درصد در 1395 کاهش دهد و در کنار آن با کاهش تورم به دنبال و این یک اتفاق بسیار مهم در جهت بهبود معشیت و سطح رفاه مردم بود. در این میان تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور، طرح توانمندسازی روستاییان، طرح کارورزی، طرح اصلاح ساختار سهام عدالت و اعمال حمایت مالیاتی از کارمندان دولت و بخش خصوصی در زمره پنج اولویت اقتصادی دولت دوازدهم است که بایستی به پیاده سازی آن اقدام کند.

اکنون امید است تا دولت دوازدهم که در دومین سال از فعالیت خود به سر می برد بتواند با اجرای سیاست های بهینه به بازگشت ثبات میان درآمدهای کارمندان و تورم کمک کند و با توجه به شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی کنونی جامعه درصدد حمایت از این قشر برآید تا آنان بتوانند به دور از دغدغه های گوناگون به خدمت بپردازند زیرا کارمندان به عنوان اجزای تشکیل دهنده نیروی انسانی دستگاه های اجرایی دولتی بیش از هر زمان دیگر نیازمند توجه بیشتر در زمینه های مختلف شغلی، درآمدی، رفاهی و ... هستند و این موضوع نشات گرفته از شعار دولتمردان مبنی بر توجه به نیروهای مختلف در جهت تحقق کامل اهداف ارزشمند نظام است.

اهمیت نقش کارکنان دولت در نظام اسلامی سبب شد تا چهارم شهریور «روز کارمند» نامگذاری شود تا بهانه ای باشد برای توجه بیش از پیش به این قشر فعال که با الگو گرفتن از شهیدان «محمدعلی رجایی و محمد جواد باهنر» در ارایه هرچه بهتر و بیشتر خدمت به جامعه ایفای نقش می کنند.

پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا به مناسبت روز کارمند با «مجید ابهری» متخصص رفتارشناسی اجتماعی، بنیانگذار آسیب شناسی اجتماعی در ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تهران به گفت وگو پرداخته است.

** کارمندان اقشار مهم در نهادهای اجرایی
قرار دادن یک روز مشخص به نام کارمند هر چند برای آشنا شدن با مشکلات این اقشار و قدردانی از زحمات آنها شایسته است اما کافی نیست و برای مقابله با نارضایتی شغلی آنان که باعث کاهش کارایی نظام اداری کشور می شود، باید ارتباط منطقی میان حقوق و هزینه ها شکل بگیرد. کارمندان مظلوم ترین اقشار هرم سازمانی در جامعه هستند زیرا محدودیت درآمد از یک طرف و گرانی و تورم روزانه از جهت دیگر آنها را در فشارهای مضاعف قرار داده و همین عاملی برای به وجود آمدن مشکلات روحی، عصبی و عاطفی برای آنها شده است که در این میان خانواده های آنان نیز باید این مشکلات را تحمل کنند. سه دهه پیش کارمند شدن یک امتیاز محسوب می شد اما امروزه گرانی، اجاره های بالای مسکن، افزایش ممتد هزینه ها و تورم فزاینده، مشکلات محیطی مانند رفت و آمد، ترافیک و ... کارمندان را به آسیب پذیرترین اقشار جامعه تبدیل کرده است.

گسترده بودن(عرض و طویل بودن) نظام اداری و افزایش مشکلات مردم در سیستم بوروکراسی از اصلی ترین دلایل نارضایتی کارمندان به شمار می رود زیرا این افراد نیز در همین جامعه زندگی می کنند و زندگی آسوده و مرفه برخی از اقشار را مشاهده می کنند و با مقایسه وضعیت موجود دچار افسردگی و نارسایی های فیزیکی می شوند. بنابراین در اینجا لازم به نظر می رسد که دولتمردان به عنوان مسوول رسیدگی به وضعیت این قشر از جامعه تدابیری بیاندیشند تا پاکدستی و خدمت سرلوحه برنامه شغلی کارمندان قرار بگیرد.

** میزان ساعت های کاری مفید در سازمان های دولتی
عواملی همچون استرس شغلی، نبود امنیت روانی در محیط کار، بی علاقگی، مشکلات اقتصادی و ... سبب شده است تا میزان ساعات کار مفید در اداره های کشور رو به کاهش رود که این موضوع در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته آشکارا مشاهده می شود.

مشکل بهره‌وری از کار مختص کارمندان نیست و در بسیاری از بخش‌های کشور رخ می‌‌دهد. نابسامانی‌های مدیریتی و سوء مدیریت گاه به بی‌انگیزگی کارمندان و به دنبال آن کاهش ساعت‌های مفید کار دامن می‌‌زند. زمانی که تبعیض و بی‌عدالتی در سازمان حاکم باشد، انتصابات مبتنی بر شایسته‌سالاری نباشد، پست‌ها برپایه سوابق به افراد داده نشود و مهم‌تر از همه سر رشته کار از روال علمی خارج شود و براساس برنامه پیش نرود، انگیزه کارمند برای فعالیت و رشد سازمان به طور کلی از میان می‌‌رود و اداره تنها به مکانی برای گذراندن وقت تبدیل خواهد شد.

نبود تناسب میان حقوق کارمندان با درآمدها و تورم، کم توجهی به شایسته سالاری و شرایط سخت برای کارمندان در اختیار گرفتن پُست ها از دیگر مشکلاتی است که بسیاری از کارمندان دستگاه های دولتی با آن روبرو هستند. به همین دلیل پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا، درگفت وگو با چند تن از کارمندان دولتی در سازمان های مختلف این مطلب را بررسی کرده است.

مهران علی بخشی، کارمند بخش روابط عمومی یکی از سازمان های دولتی در پاسخ به این پرسش که از شرایط کاری و مدیریتی سازمان خود راضی است، گفت: با توجه به سابقه 12 ساله خود در این شغل کارها به صورت روزمره شکل گرفته اند و به صورت مشخص انجام می شود. هیچگونه نوآوری و ایده های جدید به وسیله مدیران در سازمان ما وجود ندارد، شرایط کاری راضی کننده است اما با توجه به هزینه های جاری که روزانه بیشتر می شود حقوق کارمندی کفاف گذران زندگی را نمی دهد و باید در کنار شغل اصلی به کارهای دیگری نیز بپردازیم و این مساله در میان دیگر همکاران نیز صدق می کند و تنها به دسته خاصی معطوف نیست.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که در برخی مواقع مسوولان سازمانی بدون در نظر گرفتن تخصص و کارایی افراد به برخی نگاه خاصی دارند، اظهار داشت: در نظر گرفتن شرایط سخت برای ارتقا و گرفتن پست یکی از مسایل جدی در سازمان های دولتی است که این موضوع بدون رعایت پویایی در اداره ها صورت می گیرد یعنی هر مدیری که می آید یکسری از افراد مورد نظر را در کنار خود قرار می دهد و به آنها مسوولیت هایی را می دهد که هیچ گونه تناسبی با میزان تحصیلات و تخصص آنها ندارد. حق بیمه به عنوان ابتدایی ترین حق یک شهروند در سازمان های دولتی نادیده گرفته می شود و بعضی افراد سال ها در سازمانی بدون بیمه و خدمات آن مشغول به فعالیت هستند که این از بزرگترین دغدغه های کارمندان بدون بیمه در سال های اخیر به شمار می رود.

همچنین معصومه آخوندی از کارمندان دولت با بیان این موضوع که درخواست بهبود قراردادهای شغلی یکی از مهمترین مسایلی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند، گفت: بسیاری از ما کارمندان سازمان های دولتی در خصوص تغییر وضعیت قراردادهای شغلی خود اتفاق نظر داریم و بیشترین انتقاد به مسوولان در این زمینه وجود دارد. کارکنان غیررسمی دولت با سابقه چندساله نمی توانند از افزایش حقوق و مزایای کارکنان رسمی بهره‌مند شوند که این تبعیض آشکار به نیروهای قراردادی در خدمت دولت است که می تواند در سال های بازنشستگی تاثیر منفی در روند پرداخت حقوق و دستمزد بگذارد.

اینک روز کارمند فرصت مغتنمی است تا به مشکلات و نیازهای کارکنان دولتی بیش از پیش توجه شود و برای کاهش مسایل این قشر در زمینه های مختلف تلاش جدی و کافی به وسیله دولتمردان صورت گیرد تا رضایت آنها جلب شود و اینگونه کارمندان با آسیب های پیش بینی نشده روبرو نشوند.

پژوهش**9117**2002**9131
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار