گناباد- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد از افزایش 40 درصدی صادرات کالا از این شهرستان طی یک سال و نیم گذشته خبر داد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

صادرات کالا از گناباد 40 درصد افزایش یافت

خبرگزاری جمهوری اسلامی

هادی ایزدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت هزار و 135 تن کالا به ارزش چهار میلیون و 250هزار دلار از سال 1396 تاکنون از گناباد به 17 کشور صادر شده است.
وی اظهار داشت: میزان استخراج و فرآوری مواد معدنی در گناباد نیز طی این مدت به ترتیب 17 و 51 درصد افزایش یافته و ذخیره مواد معدنی از 30 به 33 میلیون تن رسیده است.
وی گفت: همچنین 56 طرح نیمه تمام صنعتی از ابتدای سال 1396 تاکنون برای بهره گیری از تسهیلات رونق اقتصادی و صندوق توسعه روستایی به مبلغ 657 میلیارد ریال به بانکها معرفی شده اند که از این مبلغ 335 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد و زمینه اشتغال 612 نفر فراهم گردید.
ایزدی صدور 13 پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 105 میلیارد ریال و معرفی 16 واحد متقاضی برای بهره گیری از 113 میلیارد ریال تسیهلات سرمایه در گردش را از دیگر اقدامات دولت در بخش صنعت و معدن گناباد طی مدت یاد شده دانست و افزود: با پرداخت این تسهیلات تولیدات صنعتی در گناباد 30 درصد افزایش یافت.
وی صدور 29 جواز تاسیس و اجرای طرح جدید توسعه صنعتی با سرمایه گذاری 2 هزار و 381 میلیارد ریال و اشتغال 701 نفر را از سایر اقدامات دولت برای توسعه و رفع مشکلات بخش صنعت و معدن گناباد برشمرد.
هم اکنون 172 واحد صنعتی در بخش های صنایع کانی فلزی و غیر فلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی، در شهرستان گناباد فعال است که برای راه اندازی آنها یک هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و برای 2 برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در گناباد فعال است.
این شهرستان در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
2095/ 6053
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار