به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، مطالعات جدید نشان می‌دهد میزان قابل توجهی از باکتری‌ها،کپک‌ها و مخمرها در تلفن همراه ما وجود دارند. صفحه موبایل نیز آلوده ترین قسمت آن است. بنا بر اعلام شرکت بیمه‌ای " Insurance۲go" پس از صفحه موبایل، پشت گوشی و دکمه قفل صفحه به ترتیب آلوده‌ترین بخش‌های گوشی هستند. بیش از یک سوم مردم انگلیس اذعان کرده‌اند که تاکنون گوشی همراه خود را تمیز نکرده اند. هر یک نفر از ۲۰ نفر...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

موبایل‌ها 10 برابر آلوده‌تر از توالت هستند!

خبرگزاری دانشجویان ایران : تصاویر حیرت آور از آلودگی روی سطح گوشی‌های همراه

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، مطالعات جدید نشان می‌دهد میزان قابل توجهی از باکتری‌ها،کپک‌ها و مخمرها در تلفن همراه ما وجود دارند.

صفحه موبایل نیز آلوده ترین قسمت آن است.

بنا بر اعلام شرکت بیمه‌ای " Insurance۲go" پس از صفحه موبایل، پشت گوشی و دکمه قفل صفحه به ترتیب آلوده‌ترین بخش‌های گوشی هستند.

بیش از یک سوم مردم انگلیس اذعان کرده‌اند که تاکنون گوشی همراه خود را تمیز نکرده اند.

هر یک نفر از ۲۰ نفر نیز گوشی همراه خود را هر ۶ ماه یک بار تمیز می کند.

محققان از گوشی‌های "آیفون ۶"، "سامسونگ گلکسی ۸" و "گوگل پیکسل" نمونه باکتری گرفتند تا سطح باکتری، مخمر و کپک‌های آن‌ها را بررسی کنند.

img

img

img

در هر سه گوشی، صفحه موبایل آلوده‌ترین بخش بود.

این محققان به این نتیجه رسیدند که در هر سانتی‌متر مربع از صفحه گوشی سامسونگ ۱۰۰  "واحد تشکیل کلنی"(CFU) باکتری، در آیفون ۴۰ CFU و در گوشی پیکسل گوگل ۱۲ CFU مخمر و باکتری وجود داشت.

این میزان در کیبورد و موس یک دفتر اداری ۵ واحد تشکیل کلنی بود و در سرویس بهداشتی نیز ۲۴ واحد تشکیل کلنی باکتری بود.

img

محصولات آرایشی نیز از سطح بالایی از مخمر برخوردار بودند.

دکتر "شیرین لخانی" از متخصصان مرکز مراقبت پوست "Elite Aesthetics" گفت: میزان آلودگی‌های موجود در سطح گوشی موجب بروز مشکلات پوستی نیز می‌گردد.

وی ادامه داد، گوشی همراه ما منبع بزرگی از آلودگی‌ها و مشکلات پوستی یعنی آکنه‌ها است.

وی افزود، میزان بالای باکتری‌های میکروسکوپی صفحه موبایل با مواد آرایشی روی سطح پوست ترکیب می‌شوند. گرمای گوشی نیز موجب رشد بیشتر باکتری‌ها می‌شود. این باکتری ها می‌توانند سطح پوست را مسدود کنند و موجب التهاب و آکنه در پوست شوند.

img

وی اظهار کرد، برای مواجهه با بروز این مشکل، می‌توان از هدست استفاده کرد و گوشی همراه را مرتب با الکل تمیز کرد.

 انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار