نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان با اعلام پایان مناسک حج در سرزمین عرفات و منا گفت: جانبازان هم‌اکنون در سلامت کامل، سرزمین منا را به مقصد مکه ترک و در هتل محل اقامت (دارالخدیجه) مستقر شدند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پایان مناسک حج کاروان ویژه جانبازان در سرزمین منا

خبرگزاری تسنیم

15801540 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812181 منبع

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مهدی ریاحی کیا، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان، با اعلام پایان اعمال حج در سرزمین عرفات و منا گفت: پس از وقوف در مسجدالحرام، همراهان جانبازان فقط توانستند در این سرزمین مقدس، وقوف اختیاری داشته باشند، همراهان جهت اقامت و انجام اعمال مجدد به مشعر منتقل شدند و پس از اذان صبح، همه نیت وقوف تا طلوع خورشید کردند و همراهان پیاده به منا اعزام شدند تا جهت انجام رمی جمرات عازم شوند.

وی افزود: همسران جانبازان و یک نفر به نیابت از جانبازان، رمی جمرات و قربانی‌ها را انجام داد و بانوان تقصیر و جانبازان مراسم حلق را انجام دادند.

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حضور دکتر پیوندی رییس سازمان هلال‌احمر و دکتر مرعشی رییس سازمان پزشکی حج در چادرهای جانبازان در منا تصریح کرد: ذاکرین اهل‌بیت (ع) و دیگر زائرین بیت‌الله حرام نیز با حضور در خیمه جانبازان، مراسم معنوی بسیار زیبایی را در منا رقم زدند.

ریاحی کیا با اشاره به انجام مراسم رمی جمرات سه‌گانه توسط جانبازان خاطرنشان کرد: در روز دوم حضور جانبازان در منا، این مراسم انجام شد و برخی از جانبازان تصمیم گرفتند خودشان بدون نیاز به همراه، شیطان را رمی کنند، پس از پایان رمی سه‌گانه شیطان رجیم، جانبازان در سلامت کامل، سرزمین منا را به مقصد مکه ترک و در هتل محل اقامت (دارالخدیجه) مستقر شدند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از آزادگان حاضر در کاروان گفت: به مناسبت فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و همچنین روز پزشک از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، هدایایی تهیه و توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر رحیمی روحانی کاروان، حسین غلامی مدیر کاروان و مهدی ریاحی کیا نماینده بنیاد در کاروان ویژه حج جانبازان به این عزیزان اهدا شد.

وی افزود: در این مراسم از سیروس آقابزرگی پزشک کاروان و معاون تعاون استان یزد، محسن برزو پزشک دوم کاروان و حسین حیدری مزرجی فرزند جانباز 70 درصد به مناسبت روز پزشک تجلیل به عمل آمد و از غلامرضا ادای عبودی با ده سال اسارت نیز به‌عنوان آزاده از استان بوشهر تقدیر شد.

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار