یک مقام دومای روسیه معتقد است، آمریکا از هر بهانه‌ای برای حمله به نیروهای دولتی سوریه استفاده خواهد کرد تا به اعتبار روسیه لطمه بزند و فرق نمی‌کند دولت بشار اسد سلاح شیمیایی بکار ببرد یا نبرد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

سناتور روس: آمریکا برای حمله به سوریه به هر بهانه‌ای متوسل خواهد شد

خبرگزاری تسنیم

15801544 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812089 منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "الکساندر شرین" نائب رئیس کمیته امور دفاعی دومای دولتی روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» هشدار داد که آمریکا ممکن است از هر بهانه‌ای برای حمله نظامی به نیروهای دولتی سوریه استفاده کند، برغم آنکه دولت سوریه هیچ سلاح شیمیایی هم به کار نبرده و دولت بشار اسد هیچ اقدام بدی انجام نداده باشد.

پیش از این، آژانس خبری «بلومبرگ» به نقل از منابع خبری خود اعلام کرد که "جان بولتون" مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی در جریان مذاکرات روز پنجشنبه خود با "نیکلای پاتروشیف" دبیر شورای امنیت روسیه هشدار داد که اگر دمشق بار دیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، واشنگتن حاضر است حملات جدیدی به نیروهای دولتی سوریه انجام دهند که بسیار شدیدتر از حمله قبلی خواهد بود.

این مقام پارلمانی روس تاکید کرد: «هیچ فرق نمی‌کند سلاح شیمیایی در کار باشد یا نباشد. بشار اسد رفتار بدی از خود نشان دهد یا نه. در هر صورت آمریکا در صورت تمایل بهانه لازم برای حمله به نیروهای دولتی سوریه را به دست خواهد آورد تا به اعتبار روسیه لطمه بزند.»

شرین گفت: «آمریکا این اقدامات تحریک آمیز را علیه نیروهای نظامی روسیه انجام خواهد داد. چرا که ما نمی توانیم کنار نشسته و به حمله آنها به مواضع ارتش سوریه که در نزدیکی نیروهای ما قرار دارد، واکنش نشان ندهیم. در حالیکه این اقدامات در خاک یک کشور مستقل انجام می شود و ارتش سوریه کاملا حق دارد از خود دفاع کند. ضمن اینکه سوریه دارای توافقنامه درازمدت با روسیه درباره استقرار پایگاه‌های نظامی ما در خاک این کشور است.»

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار