برخی منابع سیاسی در عراق از احتمال نامزد شدن هوشیار زیباری از رهبران حزب دموکرات کردستان این کشور برای تصدی ریاست جمهوری به جای فواد معصوم خبر دادند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

احتمال نامزدی هوشیار زیباری برای تصدی ریاست جمهوری عراق

خبرگزاری تسنیم

15801550 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812170 منبع

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مشعان الجبوری از نمایندگان سابق پارلمان عراق در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت با توجه به اینکه همگان درباره این موضوع توافق دارند که ریاست جمهوری سهم کردهاست و در حال حاضر میان آنها برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری رقابت برقرار است، معتقدم هوشیار زیباری فرد مناسبی برای تصدی این پست است، زیرا قادر است آن را از حالت رکود خارج کرده و اقتدار را به آن بازگرداند با توجه به اینکه زیباری روابط ویژه‌ای در زمینه داخلی و خارجی دارد.

طارق حرب کارشناس حقوقی عراقی هم در صفحه خود در فیسبوک نوشت حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی تصمیم خود برای پیوستن به ائتلاف  النصر-سائرون را یکسره کرده است.

وی افزود به خاطر اینکه حزب دموکرات کردستان، ریاست جمهوری را برای نامزد خود، هوشیار زیباری تضمین کند، که با همه سیاستمداران کار کرده و در میان آنها به ویژه حیدرالعبادی مقبولیت دارد، تیم کاری هماهنگی را تشکیل خواهد داد،‌حزب اتحادیه میهنی که 12 سال پست ریاست جمهوری را در اختیار داشت، این در حالی است که حزب دموکرات این پست را در اختیار نداشته و اگر آن را برعهده بگیرد، وحدت عراق را تقویت خواهد کرد،‌و ریاست جمهوری نامزد حزب دموکرات خواسته آمریکا است.

زیباری به مدت چندین سال وزیر امور خارجه عراق بود، آنگاه در دولت حیدرالعبادی به عنوان وزیر دارایی کار خود را آغاز کرد که پارلمان عراق در سال 2016 به خاطر اتهام فساد مالی در وزارتخانه متبوعش، رای اعتماد خود را از وی پس گرفت.

این در حالی است که اتحادیه میهنی کردستان که در رسانه‌ها به حزب طالبانی معروف است، پیشتر نامزد خود برای تصدی ریاست جمهوری را معرفی کرده بود. بر اساس گزارش پایگاه خبری اتحادیه میهنی، محمد صابر اسماعیل از اعضای شورای مرکزی اتحادیه میهنی به صورت رسمی برای تصدی ریاست جمهوری عراق نامزد شده است.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار