مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه هشدار داد، چندین هزار نیروی تروریستی مسلح خود را آماده حمله به شهرهای حلب و حماء کرده و در برخی مناطق نیز تمریناتی برای مقابله با وضعیت حمله شیمیایی انجام داده‌اند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

هشدار وزارت دفاع روسیه درباره حمله تروریست‌ها به حلب و حماء

خبرگزاری تسنیم

15801551 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812137 منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرلشکر "آلکسی تسیگانوک" رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه در کنفرانس مطبوعاتی هشدار داد که چندین هزار نیروی تروریستی مسلح، با استفاده از تسلیحات نظامی سنگین و زره پوش، خود را آماده حمله به دو شهر حلب و حماء کرده‌اند.

به گفته این مقام نظامی روس، تمرینات نظامی فعالی نیز به رهبری نمایندگان سازمان «کلاه سفیدها» برای مقابله با شرایط حمله شیمیایی در حال انجام است. در عین حال نیروهای گروه تروریستی «حیات حریر الشام» هشت مخزن حاوی گاز کلر به منطقه مسکونی "هالووز" منتقل کرده‌اند، جایی که انبارهای تسلیحاتی نیروهای «حزب الترکستان الاسلام» قرار دارد.

رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه یادآور شد که فرماندهان گروه های تندرو در سوریه بطور علنی اعلام کرده‌اند که در حال آماده سازی عملیات تهاجمی به نیروهای دولتی هستند و از هرگونه گفت‌وگو درباره حل و فصل سیاسی اوضاع خودداری می‌کنند.

وی تاکید کرد که این مرکز از همه فرمانده‌هان گروه‌های مسلح غیرقانونی در سوریه خواسته تا دست از اقدامات تحریک آمیز نظامی برداشته و به سمت حل و فصل مسالمت‌آمیز اوضاع در مناطق تحت کنترل خود روی آورند.

پیش از این "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود که مسکو بعید نمی داند که در آینده نزدیک اقدامات تحریک‌آمیزی در سوریه انجام شود.

"ایگور کوناشینکوف" سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه نیز به نوبه خود هشدار داده که گروه‌های مسلح در سوریه خود را برای اقدامات تحریک‌آمیز دیگری با استفاده از سلاح شیمیایی آماده کرده‌اند که باید بهانه‌ای برای حمله مجدد آمریکا، انگلیس و فرانسه به تاسیسات نیروهای دولتی سوریه شود.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار