رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان‌ با اشاره به وجود حدود هزار طرح تولیدی و صنعتی نیمه تمام در این استان گفت:‌ پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین ۴۰ تا ۹۵ درصد برآورد می‌شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

۱۰۰۰ طرح تولیدی و صنعتی نیمه‌تمام در گیلان وجود دارد

خبرگزاری تسنیم

15801556 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812163 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ فرهاد دلق‌پوش صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در حال حاضر بیش از هزار و 14 طرح تولیدی و صنعتی نیمه تمام با سرمایه‌گذاری هزار و 200 میلیارد تومان در استان گیلان وجود دارد که با پیشرفت فیزیکی 40 تا 95 درصدی همراه هستند.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان از صدور مجوزهای تأسیس برای واحدهای تولیدی متعدد توسط این مجموعه خبر داد و افزود:‌ پیش‌بینی می‌کنیم با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌ تمام و در حال ساخت،‌ حدود 39 هزار فرصت شغلی جدید نیز در استان گیلان ایجاد شود.

دلق‌پوش بسته‌های حمایتی دولت از فعالان اقتصادی در قالب برگزاری کارگروه رونق و رفع موانع تولید را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ این کارگروه تاکنون در استان گیلان بسیار فعال بوده و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه‌های مختلف را در اولویت خود قرار داده است.

وی بدهی‌های معوق بانکی،‌ مشکلات تأمین اجتماعی،‌ مالیات و کمبود سرمایه در گردش را برخی از این مشکلات عنوان کرد و بیان کرد:‌ در سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان از محل منابع ملی و در قالب بسته‌های حمایتی دولتی به کارگروه رفع موانع تولید استان گیلان اختصاص پیدا کرد.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان از جذب حدود 870 میلیارد تومان از منابع ملی اختصاص داده شده و حمایتی دولت خبر داد و عنوان کرد:‌ این مبالغ جذب شده پس از انجام بررسی‌های لازم و برگزاری جلسات کارشناسی به 832 واحد تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شد.

دلق‌پوش به رتبه نخست گیلان در حوزه حل و فصل مشکلات و معضلات واحدهای تولیدی و صنعتی در کارگروه رونق و رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت:‌ مشکلات بیش از 2 هزار و 322 واحد تولیدی در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام گرفت.

وی تلاش مسئولان استان گیلان و دستگاه‌های ذی‌ربط را با کارگروه رونق و رفع موانع تولید بسیار مثبت و سازنده خواند و عنوان کرد:‌ گیلان به عنوان یک استان مرزی شناخته می‌شود بنابراین باید بتواند در حوزه جذب اعتبارات و ارتقای شاخص‌های ملی در جایگاه بهتری قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان اجرای بسته‌های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان در طول امسال را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ تلاش داریم امسال از محل منابع استانی،‌ تسهیلات بانکی و اعتبارات ملی این اقدامات حمایتی را ادامه دهیم.

دلق‌پوش حمایت از شرکت‌های صادرات محور و دانش‌بنیان را یکی از اولویت‌های اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان دانست و تصریح کرد:‌ موقعیت ترانزیتی بسیار خوب گیلان و همسایگی آن با کشورهای آسیای میانه ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای این استان فراهم کرده است.

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار