نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر لزوم تدوین یک مدیریت جامع شهری در کلانشهر رشت گفت:‌ معضل آلودگی رودخانه‌های ‌شهر رشت بدون تشکیل یک مدیریت واحد قابل حل شدن نیست.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

معضل رودخانه‌های ‌شهر رشت بدون ایجاد مدیریت واحد حل‌ شدنی نیست

خبرگزاری تسنیم

15801562 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812081 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ محمدصادق حسنی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ عدم تدوین مدیریت جامعه شهری،‌ نامشخص بودن حیطه مسئولیت هر کدام از سازمان‌ها و ادارات و موازی‌کاری از جمله مشکلات پیش روی حل معضل آلودگی‌ رودخانه‌های شهر رشت است.

نماینده مردم رشت در مجلس تعریف نشدن مدیریت جامع شهری را بزرگترین عامل عدم موفقیت طرح‌های نجات رودخانه‌های شهر رشت از آلودگی دانست و افزود:‌ وجود این نقیصه بزرگ سبب شده است که حتی با وجود تزریق اعتبارات باز هم پیشرفتی در امر ساماندهی رودخانه‌ها اتفاق نیافتد.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس سرازیر شدن فاضلاب‌های خانگی،‌ صنعتی و شیرابه‌های سراوان به رودخانه‌های شهر رشت را فاجعه بار خواند و ابراز داشت:‌ در حال حاضر مسئولیت و حیطه وظایف هیچ کدام از سازمان‌ها در این مورد تعیین و ابلاغ نشده است.

حسنی ضمن اشاره به اجرای طرح ساماندهی صیادان گیلانی بر ضرورت حمایت بیشتر از این قشر تأکید کرد و اظهار داشت:‌ با اعتباراتی که دولت برای ساماندهی صیادان در کل کشور اختصاص داده بود تا این لحظه تکلیف حدود 20 تعاونی پره در استان گیلان مشخص شده است.

وی با تأکید بر اینکه ادامه طرح ساماندهی صیادان باقی‌مانده در گیلان به حدود 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تصریح کرد:‌ تمام نمایندگان استان از جمله بنده به شدت پیگیر این قضیه هستم تا اعتبارات لازم برای ساماندهی مابقی صیادان گیلانی هر چه زودتر تأمین و تخصیص داده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس فصلی بودن کار صیادان را از جمله مشکلات پیش‌روی آنان دانست و عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده حل این مشکلات امکان‌پذیر است به شرط آنکه مدیران دستگاه‌های مربوطه نیز دست به ریسک زده و تنها به فکر حفظ صندلی و جایگاه خود نباشند.

نماینده مردم رشت در مجلس روند محرومیت‌زدایی روستاهای شهرستان رشت را در چهل ساله اخیر بسیار مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت:‌ با توجه به اقدامات و کارهای عمرانی انجام شده آمار وجود امکانات زیرساختی لازم در روستاها به هیچ عنوان با قبل از پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست.

حسنی با بیان اینکه عملیات برق رسانی تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کمتر از 40 درصد روستاهای شهرستان رشت انجام شده بود ابراز داشت:‌ در حال حاضر با اقدامات جهادی انجام شده درصد برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت برق به 100 درصد رسیده است.

وی از آسفالته بودن بیش از 80 درصد جاده‌های روستایی در شهرستان رشت خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ اعطای سهمیه‌های قیر رایگان به این بخش و اهتمام ادارات ذیربط موجب شد تحولات بسیار خوبی در وضعیت راه‌های اصلی و فرعی روستاهای شهرستات رشت به وقوع بپیوندد.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار