زنجان - ایرنا - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: همه فعالان اقتصادی در این استان اعم از افراد حقیقی و حقوقی مکلف به ثبت انبار کالاهای خود در سامانه جامع انبارها هستند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

فعالان اقتصادی انبارهای خود را در سامانه جامع انبار ثبت کنند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

امیرعلی مسیبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور مبارزه با قاچاق کالا، سامانه جامع انبارها را طراحی کرد تا کالای تولیدی شرکت ها و کارخانه ها در انبارها رصد شود.
به گفته وی، در این سامانه هر شخص حقیقی و حقوقی که اقدام به فعالیت اقتصادی می کند و کالا در انبار دارند، مکلف است انبار خود را در این سامانه ثبت کند، در غیر این صورت اقداماتی که انجام می شود بر اساس قوانین و مقررات نیست.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان گفت: سامانه جامع انبارها از یک و نیم سال گذشته طراحی، جلساتی تشکیل و اطلاع رسانی زیادی نیز برای ثبت انبارها در این سامانه انجام شده است.
به گفته مسیبی، هدف دولت از راه اندازی سامانه جامع انبارها، رصد کالاهای شرکت ها و کارخانه های تولیدی درباره فروش این تولید به بنکداران، عمده فروشان و مقصد آن است.
وی تاکید کرد: شناسایی هر کالایی خارج از این شبکه و با قیمت نامتعارف با عنوان های قاچاق، احتکار، گرانفروشی و عدم توزیع در شبکه های مناسب تلقی می شود.
به گفته معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان، تاکنون 2 هزار انبار در این استان در سامانه جامع انبارها ثبت شده اند که این میزان باید 20 تا 30 هزار انبار باشد.
مسیبی با بیان اینکه در فاز دوم این طرح نیز صدور بارنامه برای شرکت ها و افرادی است که انبارهای خود را در این سامانه ثبت کرده اند و در ادامه نیز کالای مورد حمل بیمه می شوند.
به گفته وی، چنانچه شخص حقیقی و حقوقی انبار خود را در این سامانه ثبت نکرده باشد برای جابجایی کالا بارنامه صادر نمی شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان یادآوری کرد: در حال حاضر فاز دوم طرح سامانه جامع انبارها به صورت نمونه در استان فارس اجرا می شود.
مسیبی اظهارداشت: تا دو ماه آینده سایر استان های کشور نیز تحت پوشش زنجیره سامانه جامع انبارها قرار خواهند گرفت.
وی تاکید کرد: با استفاده از سامانه انبار می توانیم اقدام به گزارشگیری کنیم، تا مشخص شود چه کالاهایی به کدام مبدا و مقصد ناشناس وارد یا خارج می شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی این گزارشگیری چنانچه به محل انبار کالایی مراجعه کنیم که انبار نباشد، شائبه احتکار و اختفای کالا می رود و با بررسی اسناد و مدارک از فرد ارتباطی بین کالا و فرد نباشد بر اساس قوانین قاچاق کالا محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، فعالان اقتصادی حقیقی و حقوقی در سطح استان زنجان چنانچه برای ثبت انبار خود در سامانه جامع انبارها با مشکلی مواجه شدند و یا در صورت داشتن هر سوالی می توانند با شماره های 33144646 راهنمایی دریافت کنند.
9505/6085
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار