حوزه/ زوهال دمیر که نخستین وزیر کرد در کابینه دولت بلژیک می باشد اخیرا طی سخنانی گفته است که حجاب جایی در مدارس نداشته و دولت باید پس از انتخابات ۲۰۱۹ ممنوعیت حجاب در مدارس را در دستور کارش قرار دهد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

وزیر کُرد کابینه بلژیک: حجاب جایی در مدارس ندارد!

خبرگزاری حوزه

15801609 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 459692 منبع

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از brusselstimes، یک وزیر دولتی در بلژیک اعلام کرده که حجاب باید در مدارس این کشور ممنوع شود.

زوهال دمیر که نخستین وزیر کرد در کابینه بلژیک می باشد اخیرا سخنانی علیه حجاب زده و گفته که حجاب هیچ جایگاهی در مدارس ندارد.

دمیر مدعی شده است که مدرسه باید فضایی مانند خانه  داشته باشد و دانش آموزان باید در آنجا احساس آزادی کرده و حجاب در مدارس جایی ندارد.

براساس گزارشهایی از دفتر این وزیر کابینه، وی همچنین گفته است که حجاب در سنین پایین و پایین تر آغاز می شود و این یک مشکل است. او همچنین حجاب داشتن دختران در مدارس را «نابرابری» دانست.

 

دولت حق ممنوع سازی حجاب را ندارد

این وزیر کرد کابینه بلژیک، اعلام کرده که ممنوعیت حجاب در مدارس باید در برنامه دولت پس از انتخابات 2019 قرار بگیرد، هرچند پیشنهاد وی از هم اکنون با مخالفت هایی به ویژه ای سوی مقامات کلیسای کاتولیک قرار گرفته است.

لوین بووه سرپرست شبکه مدارس کاتولیک در این باره گفت: دولت حق ندارد چنین ممنوعیت هایی را در مدارس اجرایی کند. البته مدارس می توانند مستقل عمل کنند و اجبار در حجاب را گزارش دهند اما اینکه یک سیاستمدار بخواهد در این رابطه مداخله کند نه به نفع مدارس و نه به نفع دانش آموزان است.

گفته می شود مسئله ممنوع سازی حجاب در سال های اخیرا به بحثی جنجالی در بلژیک تبدیل شده است. برای مثال در شهر بندری آنتورب پوشیدن حجاب در مدارس ممنوع گردید و سپس کارکنان دولتی از داشتن حجاب اسلامی منع شدند. در همین راستا مقامات دولت بلژیک برای اینکه به تبعیض متهم نشوند داشتن صلیب و ستاره داوود را نیز ممنوع ساختند.

img img
  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار