حوزه/ شاهدان عینی ماجرای قتل حاجی عراقی در مسجدالحرام اعلام کردند ادعای مقامات سعودی درباره خودکشی وی یک دروغ است و ما بر این باوریم او به قتل رسیده است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

حاجی عراقی به خاطر بردن نام امام حسین در مسجدالحرام به قتل رسید

خبرگزاری حوزه : شاهدان عینی:

15801613 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 459698 منبع

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه روز گذشته رسانه‌های داخلی و عراقی خبر قتل حاجی 43 ساله عراقی به نام حسین حمید الحیدری در مسجدالحرام را منتشر کردند و این در حالی بود که مقامات سعودی ادعا کردند این حاجی عراقی اقدام به خودکشی کرده است.

گمانه‌زنی‌ها درباره قتل این حاجی عراقی در حالی صورت می‌گیرد که تمام فضاها و پشت‌بام‌های مسجدالحرام با دوربین‌های امنیتی کنترل می‌شود و اکنون مقامات عربستان با مشاهده و ارائه این ویدئوها می‌توانند از ماجرای قتل این حاجی عراقی پرده بردارند و این همان چیزی است که ریاض الساعدی نماینده سابق پارلمان عراق از مسئولان امنیتی عربستان مطالبه کرده و از مقامات وزارت خارجه عراق خواسته از مسئولان امنیتی عربستان بخواهند این ویدئوها را در اختیار آنها قرار دهد.

این نماینده سابق اظهار داشت حاجی مقتول عراقی دوست من بوده و با توجه به شناختی که از او داشتم او مردی متعادل و بااخلاق و مذهبی بود که در هیچ شرایطی نمی‌توانست به خودکشی فکر کند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز اعلام کرد که در حال گفتگو با مقامات عربستان درباره این پرونده هستیم و از آنها خواسته این گزارشی از نحوه قتل این حاجی به همراه تصاویر دوربین‌های مداربسته حرم در اختیار ما قرار دهند و این در حالی است که مقامات عربستانی در ارائه گزارش و تحویل پیکر این حاجی خودداری و تعلل می‌کنند.

اما در تازه‌ترین اطلاعات به‌دست‌آمده درباره پرونده قتل این حاجی عراقی برخی شاهدان عینی ماجرای قتل وی اعلام کردند که حادثه قتل این حاجی کاملاً با چیزی که در رسانه‌ها منتشرشده تفاوت دارد و ما بر این باوریم او به قتل رسیده است.

یکی از هم‌محله‌ای‌های مقتول که در سفر حج با او همراه بوده می‌گوید حاج حسین از انجام فریضه حج بسیار خوشحال بود و دائماً عبارت لبیک یا حسین را تکرار می‌کرد که به همین خاطر نیز یکی از وهابیان افراطی تصمیم گرفت او را مجازات کند و به همین خاطر او را از طبقه بالا به صحن مسجدالحرام پایین انداخت و بعد هم ادعا کردند او به خاطر ابتلا به اختلال روانی دست به خودکشی زده است.

این شاهد عینی همچنین پیام پسرخاله حاجی مقتول را نیز در فضای مجازی منتشر ساخته که وی نیز تأکید کرده که پسرخاله من خودکشی نکرد و فقط به خاطر فریاد زدن نام امام حسین (ع) به قتل رسید.

img img
  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار