چهار مرد شیادی که با جعل اسناد خانه‌‌های اعیانی آن‌ها را به خریداران بی‌خبر می‌فروختند، از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. آن‌ها چندی پیش خانه‌ای را به قیمت 10 میلیارد تومان به مردی برج‌ساز فروخته بودند. به گزارش قانون، پرونده‌ای با موضوع جعل و کلاهبرداری از شعبه نهم بازپرسی داسرای ناحیه دوي تهران به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که طی آن شاکی در اظهارات ...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

فروش خانه‌‌های اعیانی با اسناد تقلبی

خبرگزاری تابناک

15801630 کد خبر
04 شهريور تاریخ
  828309 منبع

چهار مرد شیادی که با جعل اسناد خانه‌‌های اعیانی آن‌ها را به خریداران بی‌خبر می‌فروختند، از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. آن‌ها چندی پیش خانه‌ای را به قیمت 10 میلیارد تومان به مردی برج‌ساز فروخته بودند.

به گزارش قانون، پرونده‌ای با موضوع جعل و کلاهبرداری از شعبه نهم بازپرسی داسرای ناحیه دوي تهران به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که طی آن شاکی در اظهارات اولیه عنوان کرده بود که پس از خرید یک ملک کلنگی در منطقه شهرک غرب به ارزش 10 میلیارد تومان متوجه شده که همه مدارک و مستندات ملک خریداری شده جعلی است.

شاکی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برای خرید خانه‌ای به بنگاه املاکی واقع در شهرک غرب مراجعه کرده و برای پرداخت ثمن معامله، علاوه بر پرداخت پول قسمتی از وجه مورد نظر مابقی آن را هفت واحد آپارتمانی در منطقه میرداماد به نام شخصی به نام سعید انتقال دادم اما پس از نقل و انتقال قطعی و پرداخت پول، زمانی که قصد تخریب ملک خریداری شده را داشتم، مشخص شد که کلیه مدارک ملک خریداری شده جعلی است؛ پس از آن نیز مشخص شد که آپارتمان‌های واگذار شده نیز فروخته شده‌اند و در زمان مراجعه به بنگاه برای پیگیری ماجرا متوجه شدم سه نفر از مشاورین املاکی که بنده از طریق آگهی روزنامه برای خرید ملک مورد نظر به بنگاه محل کار آن‌ها مراجعه کرده و طی این مدت برای خرید ملک با آن‌ها در ارتباط بودم نیز متواری شدند.

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی دستگیری سه مشاور املاک شدند.

در ادامه با شناسایی هویت واقعی سعید به نام بهروز در خیابان پیروزی واقع در یک مغازه جگرکی، او نیز دستگیر و به اداره پلیس آگاهی منتقل شد.

بهروز پس از دستگیری به صراحت به کلاهبرداری از مالباخته اعتراف کرد و گفت: جعل اسناد توسط شخصی به نام هادی انجام شده است که با شناسایی مخفیگاه هادی در حوالی میدان حق‌شناس، وی هنگام دستگیری خودش را از طبقه سوم به داخل حیاط منزل پرتاب کرد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت اقدامات درمانی قرار گرفت.

پس از انتقال به اداره چهاردهم او به صراحت به جعل اسناد و املاک و مشارکت در کلاهبرداری اعتراف کرد. بنابر این گزارش، متهمان پرونده پس از انجام تحقیقات و تکمیل پرونده با صدور قرار قانونی چند میلیارد تومانی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان‌شدند.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار