معاون فرماندار هندیجان گفت: باید از هرگونه خروج ماهی و میگو از سطح شهرستان جلوگیری شود، متأسفانه قیمت آبزیان سرسام ‌آور شده باید بر قیمت اجناس نظارت دقیقی شود. فرمانداری مخالف افزایش قیمت‌ها است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

خوزستان|ممانعت از خروج ماهی و میگو از هندیجان ؛ قیمت‌ها نباید افزایش یابد

خبرگزاری تسنیم

15801635 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1811811 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، در هندیجان مهد ماهی و میگو این روزها آرامش نیست چرا که مهم‌ترین سوغاتی این شهر نا یافتنی شده و اگر مقدار کمی هم که باشد قیمت‌های نجومی دارد که فقط لاکچری های هندیجان توانایی خرید دارند.

لاکچری هندیجان کسانی هستند که درآمد آن‌ها از طریق تجارت در هندیجان کسب اما در شهرهای بزرگ ایران، تهران، شیراز، اصفهان سرمایه‌گذاری کرده و خانه‌های مجللی می‌خرند. فقط این قشر مرفه می‌توانند به‌ راحتی در کنار قیمت‌های نجومی اجناس خود را خریداری کنند.

 قیمت انواع ماهی و میگو هندیجان چندین برابر شده و مردم مستضعف توانایی خرید این هم‌نشین همیشگی سفره‌های خود را ندارند، قیمت ماهی که قبلاً هزار تومان بوده اکنون باید 16 هزار تومان خریداری کنند. هندیجان منبع ماهی بوده اما اکنون خود دچار کمبود شده است.

لاکچری‌های هندیجان کجا درآمد دارند و کجای ایران زندگی می‌کنند

علت کم شدن صید در صیدگاه‌های هندیجان به سبب هجوم لشکر بیکار، همین صید کم نیز از شهرستان خارج ‌شده و به دیگر استان‌ها به بهانه گرانی و عدم توانایی خرید مردم هندیجان صادر می‌شود. که فقط دلالان منفعت فراوانی کسب می‌کنند.

بهنام خضعلی معاون فرماندار هندیجان در جلسه ستاد تنظیم بازار که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بر فروش و عرضه ماهی در هندیجان نظارت کنید. باید ماهی و میگو به‌ اندازه نیاز مردم در بازار عرضه شود.

وی افزود: ماهی مورد استفاده مردم باید در بازار عرضه و از خروج آبزیان از هندیجان جلوگیری شود. باید روزانه مسائل آبزیان پیگیری گردد. عاملین و فروشندگان عمده ماهی باید با مردم همراهی کنند نگذارند مردم شهر مشکل پیدا کنند.

بر فروش و عرضه ماهی در هندیجان نظارت کنید

معاون فرماندار هندیجان بیان کرد: ماهی را صید کرده و به بهانه افزایش قیمت آن را از سطح شهر خارج می‌کنند ماهی باید به ‌اندازه نیاز شهرستان عرضه شود. همه مسئولان باید پای ‌کار باشند.

وی گفت: اگر ماهی وارد اسکله‌های هندیجان نشود شیلات برخورد کند. اکثر مصوبات ستاد تنظیم بازار اجرایی نشده برای اینکه بتوانیم مشکلات را سریعاً رفع کنیم دستگاه‌ها باید مصوبات را اجرایی کنند.

خضعلی عنوان کرد: متأسفانه در اتحادیه اصناف هندیجان خیانتی بزرگ به مردم وارد شد، ما هشدار می‌دهیم هر چه سریع‌تر انتخابات اتحادیه اصناف در هندیجان برگزار شود در غیر این صورت فرمانداری با جدیت وارد مسئله خواهد شد.

متأسفانه در اتحادیه اصناف هندیجان خیانت صورت گرفت

وی در خصوص اتحادیه اصناف هندیجان ادامه داد: اقدامات اخیر در اتحادیه اصناف هندیجان یک نوع خیانت بزرگی بود که برخی افراد متولی در این موضوع مقصر و خطا کار هستند. همین سهل ‌انگاری و بی‌توجهی به کارها سبب این موضوع شده است.

معاون فرماندار هندیجان تصریح کرد: عدم برگزاری انتخابات در خصوص اتحادیه اصناف هندیجان حرف‌ها و حاشیه‌های زیادی در شهر ایجاد کرده، ظرف یک هفته انتخابات اتحادیه باید برگزار و این بلاتکلیفی پایان یابد.

وی خاطر نشان کرد: اگر نتوانند ظرف یک هفته مقدمات برگزاری انتخابات اتحادیه را انجام دهد ما در فرمانداری با جدیت تمام این موضوع را دنبال و انتخابات را برگزار خواهیم کرد. این خیانتی که در اتحادیه صورت گرفت طبق مدارک، مستندات پرونده‌ها در حال رسیدگی هستند.

در خیانت اتحادیه اصناف برخی متولیان مقصر هستند

 خضعلی توضیح داد: سریعاً انتخابات اتحادیه اصناف باید در شهرستان برگزار شود خیانتی که در اتاق اصناف صورت گرفت همه متولیان امر تقصر داشته و باید پاسخگویی مردم باشند.

 وی افزود: مردم، بازاریان، کسبه به شما رأی دادند تا مشکلات آن‌ها را پیگیری کنید نه اینکه در مسند بنشینید و خیانت کنید، همه شما باید پاسخگو باشید. باید این‌گونه وضعیت اصناف و اتحادیه شهرستان باشد؟

معاون فرماندار هندیجان بیان کرد: این ‌قدر ما در فرمانداری درگیر مشکلات، معضلات مردم عزیز هندیجان هستیم که دیگر وقتی برای اینکارها نداریم اما ظاهراً ما هم باید اتحادیه اصناف را مدیریت کنیم.

انتخابات اتحادیه اصناف هندیجان باید ظرف یک هفته برگزار شود

وی گفت: ما باید کدام موضوعات را پیگیری کنیم، آیا معیشت مردم، آب شرب، کشاورزی، صیادی، اشتغال را پیگیری کنیم یا انتخابات اتحادیه را برگزار کنیم کدام مهم‌تر است.

 خضعلی عنوان کرد: در اتحادیه اصناف هندیجان معلوم نیست چه کسی مسئول است و پروانه‌های کسب مردم صادر و تعیین تکلیف نشده باید این مشکل بزرگ رفع شود.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار