استاندار بوشهر گفت:مجوز روزانه تولید ۱۰۰ هزار متر مکعب آب از طریق شیرین سازی آب دریا در استان بوشهر صادر شده و تا سال ۱۴۰۰ دولت سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان یارانه تامین آب آشامیدنی استان بوشهر پرداخت می‌کند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

۴۰۰ میلیارد تومان یارانه تامین آب آشامیدنی استان بوشهر پرداخت می‌شود

خبرگزاری تسنیم

15801645 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812128 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان دیر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در مراسم افتتاح  طرح‌های آبرسانی دیر و بردستان با بیان اینکه طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف استان بوشهر در حال اجراء و پیگیری است اظهار داشت: اکنون طرح آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان در حال اجراء است و این در حالی است که دو طرح آب شیرین‌کن در بوشهر و کنگان در مدار تولید قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر وابسته به دیگر استان‌ها است، خاطر‌نشان کرد: بر‌اساس برنامه تدوین شده منابع آب استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا در استان ایجاد می‌شود که تاکنون مجوز اجرای طرح  آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر صادر شده است.

استاندار بوشهر از پرداخت یارانه برای خرید آب تضمینی  از تاسیسات آب شیرین کن خبرداد  و گفت: مجوز روزانه تولید 100 هزار متر مکعب آب از طریق شیرین سازی آب دریا در استان بوشهر صادر شده و تا سال 1400 دولت سالانه 400 میلیارد تومان یارانه  تامین آب آشامیدنی استان بوشهر پرداخت می‌کند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز از افتتاح طرح آبرسانی به شبکه آب دیر و بردستان خبرداد و گفت: در راستای تامین آب مشترکان شهرهای دیر و بردستان و مدیریت مصرف آب طرح آبرسانی به شبکه آبرسانی این دو شهر افتتاح شد.

محمد پوریوسفی با اشاره به سرمایه‌گذاری 120 میلیارد ریالی در اجرای طرح‌های آبرسانی دیر افزود: طرح آبگیری از خط آبرسانی خلیج فارس به مخزن ذخیره 5 هزار متر مکعبی دیر، ایستگاه پمپاژ، خط انتقال بین مخازن 5 هزار و 10 هزار متر مکعبی در سومین روز از هفته دولت افتتاح شد.

وی طول خط انتقال بین دو مخزن یاد شده را 12 کیلومتر دانست و تصریح کرد: در اجرای این طرح از لوله 600 میلیمتری جی.آر.پی استفاده شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به وجود 12 هزار و 500 مشترک آب در شهرستان دیر افزود: از این مشترکان 10 هزار مشترک شهری و 1500 مشترک روستایی است که روزانه 10 هزار متر مکعب آب توزیع می‌شود.

پوریوسفی با بیان اینکه آب آشامیدنی شهرستان دیر از خط آبرسانی خلیج فارس و چاه‌های منطقه تامین می‌شود گفت: 8 حلقه چاه آب در دیر فعال است که کف شکنی دو حلقه چاه انجام و دو حلقه چاه نیز در بردخون و آبدان حفر می‌شود.

وی، با تاکید بر نوسازی شبکه آبرسانی دیر خاطر‌نشان کرد: طول شبکه آبرسانی شهرستان دیر 172 کیلومتر است که 33 کیلومتر در آبدان و 30 کیلومتر در بردخون قرار دارد. بین 30 تا 40 درصد شبکه آبرسانی دیر به سبب فرسودگی و عمر بالا، نیاز به بازسازی و اصلاح دارد.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار