ارومیه- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک اطلاعاتی این رشته با هدف ساماندهی ورزشکاران در سطح کشور ایجاد شده است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بانک اطلاعات ورزش زورخانه ای و پهلوانی کشور ایجاد شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی : رییس فدراسیون:

به گزارش ایرنا، مجتبی جوهری روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای آذربایجان غربی افزود: در این سامانه اطلاعات مربوطه به ورزشکاران، داوران، اعضای هیات ها و مربیان کشور ثبت می شود و مسوولان هیات های سراسر کشور و افراد تحت پوشش آنها در جهت تکمیل اطلاعات این بانک همکاری لازم را با فدراسیون داشته باشند.
وی بیان کرد: تاکنون اطلاعات هشت هزار و 320 نفر در این سامانه ثبت شده است.
وی از تدوین آیین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کشور خبر داد و گفت: این آیین نامه با هدف گسترش، ترویج و همسان سازی این ورزش در سراسر کشور تدوین شده است.
جوهری با اشاره به اینکه این ورزش نیاز به یک بازسازی اساسی داشت، گفت: تدوین این آیین نامه در حوزه های فنی، علمی و اجرایی علاوه بر پاسخگویی به نیاز جامعه، همسان سازی در سطح استان ها را به دنبال دارد.
رییس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای گفت: در رشته ورزش پهلوانی و زورخانه ای جا برای رفتارهای غیر ورزشی وجود ندارد و رعایت سلسله مراتب، قانون مندی و احترام به پیشکسوت باید در محیط ورزشی مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای نماد مردانگی، فداکاری، جوانمردی و شجاعت است و نباید اجازه دهیم هیچگونه افکار منفی در آن رخنه کند.
وی ادامه داد: هرقدر این رشته را در بین خانواده ها گسترش دهیم، نهادینه سازی و تحکیم روحیه پهلوانی در جامعه و نسل جوان آسان تر می شود.
جوهری اضافه کرد: طی یکسال اخیر یکهزار و 470 نفر در سطح مربیگری، مرشدی و داوری آموزش دیده اند که در کنار آن آموزش های مجازی و اینترنتی نیز برای علاقه مندان طراحی و اجرا شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مجمع گفت: گود زورخانه ها مکان های مقدسی است و رعایت اصول جوانمردی و مردانگی در آن از ارکان اصلی در راستای حفظ ارزش های مذهبی و ملی ما ایرانیان است.
عبدالله چمن گلی بیان کرد: ورزش زورخانه ای و پهلوانی از رشته های اصیل ایرانی است و ریشه در فرهنگ و تمدن دارد و باید بیش از پیش مورد احترام و توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سالن زورخانه باید در مرکز شهر در معرض دید مردم احداث شود، بیان کرد: سالن سلماس در خارج از شهر و در فاصله 20 کیلومتری این شهر ساخته و به دلیل دوری راه و مشکلات رفت و آمد موجب تعطیلی این رشته شده است.
چمن گلی گفت: تنها سالن زورخانه ارومیه نیز با قدمت بیش از 55 سال نیاز به توجه مسوولان دارد و تصمیم بر این است تا با در اختیار گرفتن زمینی در مجموعه ورزشی 6 هزار نفری غدیر و حمایت استاندار به ساخت سالن جدید زورخانه ای اقدام شود.
به گزارش ایرنا مجمع انتخاباتی هیات ورزش های زورخانه ای و پهلوانی آذربایجان غربی با حضور رییس فدراسیون برگزار شد و طی آن میرعلی اکبر بنی هاشمی مدیر کل اداره زندان های استان با کسب 11 رای از 17 رای ماخوذه هدایت این هیات را به مدت چهار سال بر عهده گرفت.
7156/2093
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار