بازیگر فیلم "بارکد" گفت: من کم کاری، گزیده کاری و احتمال فراموش شدن نزد مخاطب و هنرمندان را اینگونه بررسی می‌کنم که به عنوان یک بازیگر مغازه باز نکرده‌ام که هر روز به محل کار بروم و کار کنم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

منِ بازیگر هیچ برتری نسبت به مشاغل دیگر ندارم

خبرگزاری تسنیم

15801715 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812211 منبع

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، بابک بهشاد بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با میزان، درخصوص فعالیت های خود درعرصه بازیگری طی سال 97 گفت: طی ماه‌های اخیر به دلیل برخی مشکلات شخصی نتوانستم کار جدیدی را قبول کنم و اینکه در جشنواره فیلم فجر امسال حضور داشته باشم یا خیر هنوز مشخص نیست.

وی درباره احتمال حضور دوباره خود در سینما افزود: این مدت پیشنهادات زیاد بوده اما خب طبیعتاً پیشنهادی نبوده که مرا جذب کرده باشد و مطمئن باشید اگر بخواهم در کاری حضور داشته باشم پس از قطعی شدن پروژه آن را اعلام می کنم.

بازیگر فیلم "بارکد" درباره تجربه بازی در سینما و تلویزیون تاکید کرد: بازیگری در هر عرصه ای خاصیت های خود را دارد اما من به شخصه هیچوقت این طور نبوده‌ام که صرفاً بخواهم در تلویزیون یا سینما کار کنم و اگر از مدیوم دیگری پیشنهاد داشتم آن را رد کنم. بازیگری در هر نوع خود تجربه و چالشی متفاوت و جذاب است.

وی در همین راستا ادامه داد: من سینما و تلویزیون را تفکیک نمی‌کنم و کار را بر اساس علایقم، توانایی‌های فردی، مجموعه افرادی که قرار است با آنها همکاری کنم و همچنین فیلمنامه انتخاب می‌کنم. حال این کار ممکن است در مدیوم تلویزیون و یا سینما باشد که برایم تفاوتی ندارد در کدام بازی کنم. برای من نتیجه و برآورد اثر مهم است.

بازیگر سریال "راه بی پایان" در مورد تاثیر دقت بازیگر در انتخاب نقش تاکید کرد: همیشه سعی کرده ام که واقع بینانه به کاراکتر نگاه کنم. شاید پیش آمده که نقش بسیار خوبی با یک کارگردان خوب به من پیشنهاد شده ولی خود من به این نتیجه رسیده ام که این نقش برای من نیست و آن را نپذیرفتم.

وی در همین راستا افزود: من نمی توانم هر نقشی را قبول کنم. هر چند نقش پر رنگ باشد اما وقتی به این نتیجه برسم که این کاراکتر برای من نیست و بر اساس توانایی‌هایی که من دارم نمی‌توانم آن را به خوبی ایفا کنم از پذیرش آن نقش امتناع خواهم کرد.


بازیگر سریال "رهایم نکن" درباره خطر فراموش شدن بازیگران کم کار ادامه داد: امیدوارم که هیچ وقت در زمینه بازیگری و انتخاب نقش عجله نکنم. البته اینکه اگر بازیگری کم کار کند احتمال دوری و فراموشی وی وجود دارد و به قول معروف اینکه می‌گویند "از دل برود هر آنکه از دیده برفت" درست است.

وی از اصرار خود بر وسواس در انتخاب نقش‌هایی که به او پیشنهاد می‌شود اشاره کرد و افزود: وسواس در انتخاب نقش‌ها و کم کار کردن شاید به فراموشی بابک بهشاد بینجامد اما ترجیح می‌دهم کم اما درست کار کنم. در مورد این کم کاری هم کسی را مقصر نمی‌دانم.

بازیگر فیلم "عصر یخبندان" در همین رابطه اذعان کرد: من کم کاری و احتمال فراموش شدن نزد مخاطب و هنرمندان را اینگونه بررسی می کنم که به عنوان یک بازیگر مغازه باز نکرده‌ام که هر روز به محل کار بروم و کار کنم. بازیگری اینطور نیست و به طور کامل فرق دارد. من هیچ وقت خواستگاهم از حضور در هنر این نبوده که آدم‌ها در خیابان مرا بشناسند و شناخته شوم.

وی ادامه داد: البته من برای تمام عزیزانی که به من محبت دارند احترام ویژه قائلم ولی باور کنید همین اندازه شناخته شدن در خیابان هم برایم نه تنها جذاب نیست بلکه اذیت کننده است. من از اینکه فردی در خیابان مرا ببیند و احساس کند فرد با اهمیت‌تری از وی هستم آزار می بینم زیرا اعتقاد دارم که منِ بازیگر هیچ برتری نسبت به مشاغل دیگر ندارم.

بهشاد در رابطه با جایگاه اجتماعی بازیگری تاکید کرد: به عنوان مثال کارگری که با زحمت نان زن و بچه‌اش را می‌دهد اهمیت عرقی که بر پیشانی‌اش می نشیند از من بیشتر است زیرا وی کار بسیار بزرگتری انجام می دهد. این میان مگر من چه کار می‌کنم؟. پس قطعاً پیرمردی که با سن بالا همچنان خرج زندگی را می‌دهد ارزشش از کار من بیشتر است.

وی با اشاره به حضورش در فضای مجازی افزود: بعد از پخش آخرین سریالی که در تلویزیون داشتم میزان فالوورهای اینستاگرام من چندین برابر شد. کسی را نقد نمی‌کنم اما فعالیتم در صفحه مجازی کاملاً معمولی است و به طور مثال عکس های خودم را منتشر می کنم. بعد از مدتی که از پخش سریال "رهایم نکن" گذشت میزان فالوورهای من کاهش پیدا کرد و من از این قضیه بسیار خوشحال شدم.

بهشاد با اشاره به عدم علاقه شخصی خود به حضور در فضای مجازی خاطرنشان کرد: من اگر روزی به لطف خدا بتوانم کارهایی خوبی انجام دهم و با آدمهای خوبی کار کنم و به نوعی بیشتر شناخته شوم اگر فالوور اینستاگرامم به چند هزار نفر هم برسد اکانتم را می بندم چون من از بودن در فضای مجازی اذیت می شوم.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار