رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه عملکرد گزارش اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته گفت: از همه شهروندان عذرخواهی می‌کنم؛ زیرا آنطور که شهروندان انتظار داشتند، با توجه به آن رای تاریخی که به اعضای شورای پنجم دادند، نتوانستیم پاسخگوی انتظارات آنها باشیم....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

آن‌طور که باید نتوانستیم پاسخگوی انتظارات مردم باشیم

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی : عذرخواهی محسن هاشمی از مردم تهران؛

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محسن هاشمی با پایان یافتن رأی‌گیری هیأت رئیسه دومین سال از شورای شهر تهران، اظهار کرد: باید از همدلی مثال‌زدنی همه اعضا به‌رغم وجود انتقاداتی نسبت به عملکرد هیأت رئیسه قدردانی کرد.

وی بابیان اینکه گزارش کوتاهی از عملکرد نخستین سال پنجمین دوره شورای شهر تهران ارائه می‌کنم که مشروح این گزارش در جلسه هفته آینده توسط آقای میرلوحی ارائه خواهد شد، عنوان کرد: با توجه به تلاش‌های مدیریت شهری به‌رغم اینکه در یک سال گذشته چهار شهردار مدیریت شهر را بر عهده گرفتند اما در بخش‌های مهمی از مأموریت‌های شهری موفق عمل کردیم که این عملکرد جای تشکر از کارکنان شورا و شهرداری دارد که توانستند به وظایف خود به‌خوبی عمل کنند.

وی بابیان اینکه به‌رغم تغییر مدیریت در مقابل 70 درصد مسئولیت‌ها که نگهداشت شهر بوده است به‌خوبی عمل کرده‌اند، تصریح کرد: 30 درصد مابقی وظایف نیز که من آن را در حوزه سرمایه‌گذاری شهر می‌دانم مقداری ضعف وجود داشته که یکی از دلایل این ضعف عدم ثبات مدیریت در شهر بوده که ثبات آن در حد توان ما نبود اما به‌سرعت به وظایف خود برای انتخاب مدیر شهری عمل کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران وجود رکود اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشور را یکی دیگر از دلایل بروز ضعف در حوزه سرمایه‌گذاری و عدم موفقیت در این حوزه دانست و اضافه کرد: معاونت‌های شهرداری تهران نسبت به آماده‌سازی خود با توجه به شرایط موجود با ارائه پکیج‌های اقتصادی فعالیت را آغاز کردند که امیدواریم در سال دوم عمر شورای شهر تهران این تدابیر به نتیجه برسد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص هدایت نقدینگی انباشته‌شده به سمت فعالیت‌های اشتغال‌زا، افزود: با بهره‌گیری از این رویکرد و فرمایشات مقام معظم رهبری باید بخش استفاده از مشارکت‌های مردمی را در اکثر پروژه‌های موردنیاز شهر جدی‌تر بگیریم، بی‌تردید سرمایه انباشته‌شده را می‌توانیم به سمت تهران گسیل کنیم و با این نقدینگی بسیاری از مشکلات شهر تهران را حل کنیم و از رفتن سرمایه به سمت فعالیت‌های کاذب همچون فعالیت در بخش ارز جلوگیری کنیم.

هاشمی تأکید کرد: وجود جمعیت زیاد در شهر تهران که بعضاً در دنیا وجود چنین جمعیتی به‌عنوان دو کشور فرض می‌شود می‌تواند مزیت اقتصادی همچون اقتصادی کردن سرمایه‌گذاری در شهر را به همراه داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: گزارش مفصل عملکرد شورای اسلامی شهر تهران در نخستین سال از دوره پنجم که توسط روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران و آقای میرلوحی که در بخش اجرایی شورا فعالیت می‌کنند تهیه‌شده که هفته آینده پس از چاپ و در اختیار قرار دادن آن برای خبرنگاران در صحن علنی توسط آقای میرلوحی تشریح خواهد شد.

هاشمی عنوان کرد:‌ در طول این یک سال 81 جلسه صحن علنی، 60 جلسه هم‌اندیشی، 500 جلسه کمیسیون‌ها و هزاران ملاقات و بازدید توسط 21 عضو شورا در سطح شهر تهران انجام و برگزار شده است که همین موضوعات پایه‌ای کارشناسی خواهد شد تا در سال دوم در حوزه عملکردی و نظارتی در سطح شهرداری تهران مؤثرتر عمل کنیم.

وی بابیان اینکه مصوبات زیادی داشتیم که نشان می‌دهد اعضای شورا به وظایف خود به‌خوبی عمل کرده‌اند، تصریح کرد: در مورد باغات بیش از 55 مصوبه و در حوزه نام‌گذاری‌ها بیش از 42 مصوبه داشته‌ایم. اعضای شورای اسلامی شهر تهران در تذکرات به شهرداری که در قالب بعد نظارتی قلمداد می‌شود بسیار جدی عمل کردند به شکلی که 192 تذکر برای بهبود اوضاع مدیریتی داده‌شده که برای هر یک از آن‌ها کارهای کارشناسی عمیقی انجام‌شده است. امیدوارم عملکرد بهتری را در سال دوم ارائه کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: همرنگی و هم‌صدایی در میان اعضای شورا ظرف یک سال گذشته ایجاد شد و من نیز به‌عنوان رئیس شورا اولین تجربه مدیریت چنین شورایی را داشتم بر همین اساس محافظه‌کارانه پیش می‌رفتم و به‌سرعت تصمیم نمی‌گرفتم تا تجربه به دست آورم.

هاشمی ادامه داد: قطعاً در سال دوم با سرعت و قدرت بیشتری کارها را به‌پیش خواهیم برد. نقدهایی بر هیأت رئیسه شورا وارد می‌شود که امیدواریم در سال دوم شاهد رفع ضعف‌ها باشیم و با سرعت بیشتری پاسخگوی انتظارات مردم باشیم.

رئیس شورای شهر تهران خطاب به شهروندان تهرانی گفت:‌ از همه شهروندان عذرخواهی می‌کنم. چراکه آن‌طور که شهروندان جامعه انتظار داشتند با توجه به آن رأی تاریخی که به اعضای شورای پنجم دادند نتوانستیم پاسخگوی انتظارات آن‌ها باشیم.

وی خطاب به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران درخواست کرد تا بحث برنامه سوم شهر تهران و همچنین برنامه‌های بلندمدت و زمان‌بندی‌شده هر چه زودتر به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شود.

انتهای پیام/4039/

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار