کیفرخواست متهمان اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام توزیع گوشی تلفن همراه به شیوه گرانفروشی فاقد اتهام افساد فی‌الارض است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

افساد فی‌الارض در پرونده ۳ واردکننده جوان تلفن همراه احراز نشده است

خبرگزاری تسنیم

15801742 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812178 منبع

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، نماینده دادستان در نخستین جلسه ویژه رسیدگی به اتهامات 3 نفر از اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در رابطه با ادله اثبات جرم این افراد گفت: نخستین دلیل اعلام اسامی این 3 شرکت به عنوان متخلف در نامه شماره 10/24576 مورخ 16 تیر 1397 وزارت ارتباطات است که مطابق آن برای متهم ردیف اول 9 میلیون یورو ارز دولتی تخصیص خورده و خودش تامین 4 میلیون یورو آن را پذیرفته است.

برای متهم ردیف دوم 10 میلیون و 335 هزار و 242 یورو تخصیص خورده که متهم تامین کل آن مبلغ را پذیرفته است.

همچنین برای متهم ردیف سوم 18 میلیون یورو ارز تخصیص خورده که خودش تامین 6 میلیون یورو را پذیرفته و گفته است که 2 میلیون و 900 هزار یورو آن را وارد و توزیع کرده و مابقی آن توزیع نشده است.

نماینده دادستان گزارش‌های مرجع انتظامی را که نشان از این دارد که متهمان با استفاده از ارز دولتی کالا وارد کرده و با قیمتی بسیار بالاتر از مبالغ اعلامی سازمان حمایت فروخته‌اند دیگر دلیل اثبات جرم عنوان کرد و افزود: دلیل دیگر تحقیقات بازپرس و اظهارات متهمان است.

وی درباره اظهارات متهمان افزود: دادستانی آن بخش از اظهارات آنها را که گوشی تلفن همراه را جزء نیازمندی‌های عمومی نداسته‌اند در حالیکه این مسئله مورد تایید مسئولان است رد می‌کند.

نماینده دادستان، گزارش‌های سازمان صمت تهران و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را از دیگر عدله اثبات جرم متهمان عنوان کرد.

وی با اشاره به مستندات قانونی دادخواست نیز به ماده یک قانون تعزیرات اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به تمثیلی بودن موارد ذکر شده در این قانون اقدامات متهمان مطابقت کامل با این قانون را دارد.

نماینده دادستان تبصره ماده 2 قانون تعزیرات حکومتی را از دیگر مستندات قانونی دادخواست عنوان کرد و افزود: البته افساد فی‌الارض در پرونده مذکور احراز نشده است.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار