مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه قزوین با حضور طلاب، اساتید و مدیران مدارس علمیه استان، در مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

سال تحصیلی حوزه علمیه قزوین آغاز شد

بسیج نیوز

15801746 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 9050315 منبع
 بسیج نیوز خبرگزاری

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی، مدیر حوزه علمیه قزوین در مراسم آغاز سال تحصیلی طلاب مدارس علمیه استان قزوین، در مسجدالنبی (ص) قزوین، ضمن تبریک حضور طلاب جدیدالورود و شروع سال تحصیلی، گفت: طلاب از همین امروز باید تحصیل علوم دینی را جدی گرفته و حضور پرنشاط و فعالی در کلاس‌های درس اساتید داشته باشند، چراکه اگر در همین ابتدای سال در فراگیری دروس جدیت نداشته باشند، موفق نخواهند شد.
مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: آنچه امروز یک طلبه می‌تواند در مدرسه تأثیرگذار باشد، این است که بتواند با تهذیب نفس و دوری از محرمات بتواند به انجام رسالت ارزشمندی که در این راه انتخاب نموده به سر مقصود برسد.
وی بابیان این‌که پیروی از هوای نفس و دل بستن به پست و مقام دنیایی برای یک طلبه مضر بوده و باید تلاش نماییم که این رذائل اخلاقی را در نهاد و نفس خود دوری نماییم، گفت: هوای نفس در وجود انسان باعث می‌شود که حتی ما انسان‌ها در مقابل امامت و ولایت بایستیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی تصریح کرد: برتری‌جویی از عوامل هوای نفس است، لذا شما طلاب باید همیشه در همه عرصه‌های مختلف تحصیلی و زندگی تواضع و فروتنی را نسبت به یکدیگر به‌خصوص در مقابل افراد اهل علم داشته باشید.
مدیر حوزه علمیه قزوین اظهار کرد: باید کارهای ما برای رضای خدای متعال باشد و طلاب تلاش نمایند که صفت زشت و ناپسند هوای نفس را در خود دور نمایند، چراکه این صفت زشت شخصیت انسان را تباه می‌کند.
وی در پایان گفت: طلبه علوم دین نباید بی‌حال و سستی در دروس داشته باشد، چراکه در این صورت قطعاً راه به‌جایی نخواهد برد، پس چه خوب است که بتوانیم همیشه پرنشاط و به دنبال علم باشیم.
1004/پ30/ب

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار