بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس پیش بینی کرد پالایشگاه های کشور تا سه سال آینده با انباشت بیش از حد نفت کوره مواجه شوند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پالایشگاه ها تا 3 سال آینده با انباشت نفت کوره مواجه می شوند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

هاشم نامور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مشکل اصلی پالایشگاه های کشور را تولید نفت کوره دانست و گفت: هم اکنون برخی از پالایشگاه های کشور بیش از 30 درصد نفت کوره تولید می کنند.
وی گفت: در حال حاضر قیمت نفت کوره از قیمت نفت خام پایین تر است و از طرفی محدود شدن فروش و مصرف نفت کوره به دلیل جایگزین شدن گاز طبیعی، تا 3 سال آینده پالایشگاه های کشور را با انباشت بیش از حد نفت کوره مواجه می کند.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس بیان داشت: کوره بخش مهمی از واحد تصفیه نفت گاز پالایشگاه محسوب می شود که ایمنی و اتصال درست آن با اتاق کنترل از اهمیت بالایی برخوردار است.
نامور هم چنین از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی واحد تصفیه نفت گاز پالایشگاه بندرعباس خبر داد و افزود: کمپرسور گاز گردشی واحد تصفیه نفت گاز هیدروژنی این پالایشگاه با هدف ارتقاء کیفیت محصولات در مرحله نهایی تکمیل و پیش راه اندازی قرار دارد و نیمه مهرماه امسال به بهره برداری می رسد.
وی یادآور شد: واحد تصفیه نفت گاز با هیدروژن یکی از واحدهای طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت پالایشگاه بندرعباس است که با آماده سازی بخش های مختلف از جمله رآکتورها، کوره ها و کمپرسور موجب تولید نفت گاز با استاندارد یورو 4 می شود.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس ابزار داشت: با تلاش های شبانه روزی همکاران موفق شدیم در مدت 20 روز، تعمیر کمپرسور را با کیفیت و دقت بالا به پایان برسانیم.
نامور ادامه داد: واحد تصفیه نفت گاز با هیدروژن یکی از واحدهای طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت روزانه 50 هزار بشکه است.
شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام سنگین و میعانات گازی، سومین پالایشگاه کشور پس از پالایشگاه های آبادان و اصفهان به لحاظ ظرفیت شناخته می شود که 18 درصد فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تامین می کند.
فرآورده های تولیدی این پالایشگاه در 2 گروه اصلی و ویژه طبقه بندی می شود که محصولات اصلی آن شامل گازمایع، بنزین، نفت سفید، سوخت جت، نفت گاز و نفت کوره است که طبق مقررات به وزارت نفت تحویل داده می شود.
محصول های فرعی این پالایشگاه نیز شامل حلال 402 وکیوم باتوم، وکیوم سلاپس، آیزوریسایکل، لوبکات سنگین و گوگرد است که از طریق بورس کالا و انرژی عرضه می شود.
9887/7408
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار