نخستین کنگره بین‌المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی در تاریخ ۵ و ۶ شهریورماه در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

دانشگاه زنجان میزبان دومین همایش ملی زیست‌فناوری گیاهان دارویی است

خبرگزاری تسنیم

15801774 کد خبر
04 شهريور تاریخ
 1812057 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، در تداوم رویکرد علمی دانشگاه زنجان و انجمن گیاهان دارویی ایران در حوزه زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران، نخستین کنگره بین‌المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی در تاریخ 5 و 6 شهریور ماه در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

علی عمارلو، عضو هیات علمی پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان و دبیر اجرایی کنگره گفت: بیش از 300 مقاله تخصصی در حوزه گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی دریافت شده است، برخی از مقالات پذیرفته شده به صورت سخنرانی از کشورهای ایران، هلند، لهستان و ترکیه است و 12 چهره ملی و بین المللی در ارتباط با موضوع به این کنگره دعوت شده‌اند.

این کنگره با مشارکت انجمن گیاهان دارویی ایران، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، وزارت جهاد کشاورزی، انجمن تولید قارچ‌های خوراکی ایران و سایر نهادهای مرتبط ملی و نیز همراهی انجمن گیاهان دارویی کشور ترکیه برگزار می‌شود.

محورهای کنکره شامل مهندسی ژنتیک، تنوع ژنتیکی، کشت بافت، بیان ژن، متابولیتهای ثانویه و فیزیولوژی گیاهی، داروهای گیاهی و طبیعی مبتنی بر زیست فناوری، زیست فناوری و زیست شناسی قارچهای کوهی - خوراکی و صنعتی، صنایع مرتبط با زیست فناوری در گیاهان دارویی و قارچهای خوراکی، اقتصاد فناوریهای نوین زیستی در حوزه گیاهان و قارچهای دارویی، ترویج علوم زیست فناوری در حوزه گیاهان دارویی و قارچهای خوراکی، گیاهان دارویی، حفاظت از مراتع و محیط زیست و سایر پژوهش‌های مرتبط با گیاهان و قارچهای دارویی و مشتقات دارویی است.

نخستین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی به میزبانی دانشگاه زنجان در شهریورماه سال گذشته با همکاری پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، انجمن علمی گیاهان دارویی و ستاد توسعه زیست فناوری برگزار شده بود.

این همایش جهت هم افزایی علمی و بهره برداری کافی، شایسته و متمرکز از حضور و مشارکت علمی محققین، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه‌ی بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و قارچهای کوهی بصورت کاملاً تخصصی مبتنی بر روش‌های نوین زیستی در دو عرصه مهم گیاهان دارویی و قارچهای کوهی ایران که هر دو از ذخایر ارزشمند و منحصر بفرد کشور و نیز استان هستند، انجام گرفته بود.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار