وزیر نیرو گفت: فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور نیازمند برق پایدار و مطمئن است و در این مسیر علاوه بر ساخت نیروگاه‌های حقیقی، باید با مدیریت مصرف بتوانیم ظرفیت جدید برق را به شکل نیروگاه مجازی ایجاد کنیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

احداث نیروگاه‌های حقیقی و مجازی برای تامین برق سال 98

خبرگزاری فارس : وزیر نیرو مطرح کرد

15801779 کد خبر
04 شهريور تاریخ

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در آئین افتتاح 57 پروژه شبکه‌های انتقال فوق و توزیع برق تهران با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی و توسعه ای کشور نیازمند برق پایدار و مطمئن است، اظهار داشت: در این راستا بایستی به نحو مناسب رو به جلو حرکت داشته باشیم که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم در سال پیش رو به اتکا ظرفیت‌های داخلی و همت متخصصان صنعت برق کشور، این ظرفیت‌ها را بیش از پیش افزایش داده و برق پایداری را در هر زمان داشته باشیم.
وی با اشاره به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام گرفته است، عنوان کرد: یکی از ارزشمندترین کالاهای ایرانی، حس تعلق خاطر مردم ما به کشور خودشان است و شاید یکی از هدف گذاری‌های اصلی دشمنان انقلاب آسیب زدن به همین حس تعلق بوده که باید از این حس به عنوان یک کالای منحصر بفرد ایرانی محافظت کنیم.
اردکانیان افزود: دشمن با برنامه ریزی‌های خود تلاش دارد تا این حس را تضعیف کند و امروز باید گفت این حس تعلق خاطر است که موجب شده بیداری گسترده ای در منطقه شکل بگیرد.
وزیر نیرو به اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و بیان کرد: ما به جای فرصت زمانی چند برابر و صرف هزینه‌های سنگین توانستیم با بهره گیری از امکانات بلااستفاده در انبارهای تجهیزات خود، کار ارزشمندی را در مسیر اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم که امروز نمونه ای از آن را در افتتاح این پروژه می‌بینید.
اردکانیان با بیان اینکه تابستان امسال را بدون مشکل در شبکه برق رسانی پشت سر گذاشتیم، گفت: دشمنان این نظام قصد داشتند با برنامه ریزی‌های سنگین خود در صنعت آب و برق کشور اختلال ایجاد کنند که با هوشیاری مردم، مدیریت درست مسئولان، استانداران، تدبیر مقامات و همکاری رسانه نقشه شوم آن‌ها نقش بر آب شد و باز تیرشان به هدف ننشست.
وزیر نیرو گفت: باید گفت که تجربه بسیار زیادی برای سال آینده کسب کردیم و هم اکنون دست اندرکار احداث نیروگاه‌های حقیقی و مجازی هستیم که نیروگاه حقیقی توسط متخصصان صنعت برق کشور و مجازی توسط مردم با اصلاح الگوی مصرف و مدیریت صحیح برق انجام می‌شود.
وی افزود: امسال مدیریت مصرف باعث شد تا اوج بار کاهش پیدا کند و همهٔ مردم در سراسر کشور از نعمت برق برخوردار شوند.
انتهای پیام/ب

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار